KP Knurów: Gierałtowice/ Postrzelił kota z broni pneumatycznej – SZUKA GO POLICJA!

0
1277

    Komisariat Policji w Knurowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gliwice – Zachód w Gliwicach prowadzi postępowanie przygotowawcze za l.dz. KKn-RSD431/2605/22/ŁO w sprawie dokonanego w dniu 21 marca 2022r w Gierałtowicach poprzez postrzelenie z broni pneumatycznej kota rasy europejski krótkowłosy, znęcania się nad zwierzęciem tj. o czyn z art 35 ust 1a Ustawy o Ochronie Zwierząt.

    Do przedmiotowego zdarzenia doszło w Gierałtowicach w dniu 21 marca 2022r pomiędzy godziną 6:00 a 18:00, dokładne miejsce postrzelenia zwierzęcia nie jest znane. Sprawca używając broni pneumatycznej (śrutowej) postrzelił zwierzę w przednią lewą łapę powodując rozległe obrażenia, w chwili obecnej trwają czynności zmierzające do ustalenia sprawcy przestępstwa.

       Prosimy o kontakt z prowadzącym postępowanie lub dyżurnym Komisariatu Policji w Knurowie osób, które były świadkami zdarzenia lub też mają jakąkolwiek wiedzę mogącą się przyczynić do ustalenia sprawcy przestępstwa. Proszę również o udostępnienie danych kontaktowych prowadzącego postępowanie.

     Postępowanie prowadzi detektyw Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Knurowie asp. Łukasz Opałka (tel. +48478590534).