Kowno/Knurów: Durkacz w finale, a Safaryan żegna się z turniejem im. Algirdasa Socikasa

Zawodnik BKS Concordii Knurów Damian Durkacz wygrał swoją półfinałową walkę z Laimonasem Raibikisem 5:0 (30-24, 30-26, 30-27, 30-27, 30-27) i awansował do finału turnieju pięściarskiego organizowanego na Litwie.

Inny reprezentant knurowskiego klubu Oskar Safaryan został pokonany przez Jonasa Jazeviciusa 1:4 (29-28, 28-29, 28-29, 28-29, 27-30) i zakończył swój udział w turnieju.

Turniej w Kownie poświęcony jest pamięci wspaniałego miejscowego boksera Algirdasa Šocikasa, który wywalczył 2 złote medale Mistrzostw Europy w wadze ciężkiej, a pierwszy z nich w 1953 roku w Warszawie. Był 6-krotnym Mistrzem Związku Radzieckiego.

Info: Polski Związek Bokserki