Konkurs wiedzy o bezpieczeństwie

0
531

7 kwietnia sala sesyjna Starostwa Powiatowego w Gliwicach gościła aż 61. uczniów szkół z terenu powiatu gliwickiego – uczestników tegorocznej edycji konkursu wiedzy o bezpieczeństwie dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na szczeblu powiatowym.

Uczniowie musieli wypełnić niełatwy test wyboru z tematyki m.in. przeciwpożarowej, bezpieczeństwa pracy czy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Komisja w składzie: przewodniczący – Jarosław Pawlik, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Informatyki Starostwa Powiatowego w Gliwicach oraz członkowie – Jakub Zych i Wojciech Szczurek, strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach, miała niełatwe zadanie, bowiem poziom uczestników był wyrównany. Dopiero w tzw. „dogrywce” udało się wyłonić zwycięzców w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych.

I tak, zwycięzcami zostali:

W kategorii szkół podstawowych trzy pierwsze miejsca zdobyły:
1. miejsce – Ewelina Aniśko ze Szkoły Podstawowej w Pilchowicach,
2. miejsce – Kinga Burliga ze Szkoły Podstawowej w Świbiu,
3. miejsce – Julia Mikos ze Szkoły Podstawowej w Toszku.
W kategorii szkół gimnazjalnych trzy pierwsze miejsca zajęli:
1. miejsce – Amadeusz Hassa z Gimnazjum w Sośnicowicach,
2. miejsce – Angelika Nieradzik z Gimnazjum w Gierałtowicach,
3. miejsce – Alicja Bujara z Gimnazjum w Wielowsi.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyli:
1. miejsce – Adam Zuber z Zespołu Szkół im. Marii Konopnickiej w Pyskowicach,
2. miejsce – Dominika Gawoł z Zespołu Szkół im. Marii Konopnickiej w Pyskowicach,
3. miejsce – Rafał Jędrusik z Zespołu Szkół im. Marii Konopnickiej w Pyskowicach.

Nagrody oraz pamiątkowe dyplomy uczestnikom wręczyli: Ewa Jurczyga – wicestarosta gliwicki, Bernard Wilczek – zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach oraz Andrzej Frejno – prezes Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Gliwicach. Laureaci pierwszych miejsc w każdej z trzech kategorii już 22 kwietnia pojadą na eliminacje wojewódzkie konkursu wiedzy o bezpieczeństwie do Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. Trzymamy kciuki!

Info : http://www.starostwo.gliwice.pl [http://www.starostwo.gliwice.pl/&h=atod8uro1wbzqhw3ub2nxb2s-hwm9vhqdcbqcsbnrq1azhptwh2kkwxca1yo41xonihlnykywk0y6encsfgnnr4ol7js_bebowdhrf47_gocvss64v-g7ybnejioj9vjjxj7-l4&enc=azo4cjmchid8c9xu8gavo9dbgym1euv7milf37dy05ty_c7gs7f9mlfl46hdibpugq2kxauxkr1jtcayltgsawbtv7pmffrk_ahklqnpotziepsldzihsjxhycjvquzdlikfa5b9eohqj5twvj86ejmmvvadfmugfzcjtaauads00daxl-pq8lehpmm_ov5fk9gntehgt25j7ee3pmuhuoef&s=1_green]