Konkurs „Ocalić od zapomnienia”

0
1268

Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach już po raz dwudziesty czwarty zorganizował Wojewódzki Plastyczny Konkurs Ekologiczny „Ocalić od zapomnienia”. Pomimo upływu lat, impreza cieszy się nadal niesłabnącym zainteresowaniem, czego dowodem jest mnogość nadesłanych prac. Idea konkursu doskonale odzwierciedla duży nacisk, jaki opiekunowie uczestników kładą na edukację ekologiczną młodego pokolenia oraz obcowanie ze sztuką, która rozwija kreatywność i pobudza myślenie twórcze.

Na tegoroczny konkurs nadesłano 837 prac ze 125 placówek oświatowych i kulturalnych z terenu województwa śląskiego.

Jury przyznało nagrody – piętnaście w kategorii przedszkola, pięćdziesiąt osiem w kategorii szkoły podstawowe, dziesięć w kategorii gimnazja i cztery w kategorii szkoły ponadgimnazjalne oraz Nagrodę Przewodniczącego Komisji Ochrony Środowiska, Rolnictwa, Leśnictwa i Gospodarki Nieruchomościami Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach.

Komisja konkursowa pracowała w składzie: przewodnicząca Katarzyna Pyszny – pracownik Wydziału Ekologii Urzędu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, Ryszard Jonderko- przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska, Rolnictwa, Leśnictwa i Gospodarki Nieruchomościami Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach, Katarzyna Sienkan-Krząkała – nauczyciel plastyki, Czesław Żemła – twórca amator oraz Janusz Lukaszczyk – technik plastyk, komisarz wystawy.

 

Zapraszamy na finał konkursu połączony z otwarciem wystawy i wręczeniem nagród laureatom 26 kwietnia o godz. 10:00 do Centrum Kulturalno-Edukacyjnego w Czerwionce-Leszczynach.

 
info: Czerwionka-Leszczyny.pl