Gdzie nocują pociągi? Skąd biorą prąd i jak wyglądają od spodu? Dzięki czemu hamują i trzymają się na torach? Na te i wiele innych pytań młodych miłośników kolei będziemy mogli odpowiedzieć już w najbliższą sobotę. Z okazji ferii zapraszamy do zwiedzania naszej bazy przy ulicy Raciborskiej! 

Spotkanie będzie wyjątkową okazją do tego, by poznać „kolej od kuchni” i przekonać się, jak wiele czynności trzeba wykonać, by pociąg bezpiecznie wyruszył w trasę. Wśród atrakcji, które czekają na uczestników wycieczki znajdzie się m.in. możliwość zajrzenia do kabiny maszynisty, porozmawiania z pracownikami kolejowymi i zwiedzenia naszej hali. Nie zabraknie też wyjątkowych „smaczków”, jak np. szansy na zajrzenie do pojazdu… od spodu.
Wycieczkę do kolejowej krainy zaczniemy o godzinie 10:00 na peronie czwartym dworca w Katowicach, skąd nasz pociąg zabierze Was na halę przy ulicy Raciborskiej. Na miejscu na dzieci i młodzież czekają nasi pracownicy, którzy opowiedzą wiele różnych ciekawostek o działaniu kolei. Zapewniamy też oczywiście również powrót z hali na dworzec w Katowicach, który jest przewidziany około godziny 11:45.

Aby skorzystać z wycieczki wystarczy zarejestrować się poprzez nasz formularz internetowy. 

Wycieczka jest bezpłatna, a system rejestracyjny ruszy dzisiaj o godzinie 18:00. Niestety, ze względów bezpieczeństwa liczba wolnych miejsc na zwiedzanie jest ograniczona, dlatego warto nie zwlekać z rezerwowaniem miejsca. Pomocą w rezerwacji miejsca przez formularz służą również pracownicy naszego Centrum Obsługi Pasażera na dworcu w Katowicach.
Ze względów bezpieczeństwa rekomendujemy też, by w wycieczce brały udział dzieci powyżej 5 roku życia (hala nie jest przystosowana do przejścia dla osób niepełnosprawnych). Oczywiście najmłodsi uczestnicy wycieczki muszą przebywać pod opieką rodziców lub opiekunów. Pamiętajmy też o wygodnym obuwiu i ciepłym ubraniu.

Zapraszamy do rejestrowania się, a w galerii mamy dla Was kilka zdjęć, które mogą być przedsmakiem tego, z czym czekamy na Was już w sobotę!

Info: Koleje Śląskie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here