Ciekawostki z ...KnurówSport i rekreacja

Kołczewo/Knurów: Jerzy Dudek wygrywa Polonia Cup

Jako piłkarz podnosił w geście triumfu Puchar Ligi Mistrzów, dziś jego pasją jest golf, gdzie także odnosi sukcesy. Rzecz jasna mowa o Jerzym Dudku, który wygrał dwudziestą ósmą edycję najstarszego cyklicznego turnieju amatorskiego turnieju golfowego w Polsce. Wychowanek Concordii Knurów zajął pierwsze miejsce podczas Polonia Cup by Higasa.

– „To mój największy sukces golfowy, patrząc na historię turnieju, rywalizację, emocje! Ten turniej wygrywali najlepsi w kraju, dlatego tym bardziej jestem szczęśliwy, że i mnie udało się dołączyć do grona już 28 zwycięzców najstarszego turnieju w Polsce. Wielkie dzięki za super czas i atmosferę w czasie turnieju! Do zobaczenia za rok” – pisze na swoim profilu w mediach społecznościowych Jerzy Dudek.

Ideą powstania turnieju Polonia Cup była integracja środowiska polskich golfistów z „golfową Polonią” oraz z grającymi w golfa cudzoziemcami, zawodowo lub rodzinnie związanymi z naszym krajem. W każdej z edycji turnieju specjalny puchar i nagrodę otrzymuje najlepszy golfista – Polonus, a zwycięzcy są wyłaniani w kategorii kobiet, mężczyzn i juniorów.

Fot. Jerzy Dudek FB