#KnurowskieCiekawostki: Dariusz Kołodziejczyk – Magik od piłki…

0
367

#KnurowskieCiekawostki

Już kilkukrotnie udowadnialiśmy, że knurowianie to osoby o wielu talentach. Jedni świetnie tańczą, drudzy występują w telewizji, a jeszcze inni rysują komiksy. Są też takie osoby, które z piłką robią cuda. Miał zostać zawodowym piłkarzem, ale nigdy się to nie udało. Dariusz Kołodziejczyk – bo o nim mowa – był swego czasu górnikiem i koledzy śmiali się, że z piłką rozstaje się tylko wtedy, gdy musi zjechać pod ziemię. Pracę na kopalni porzucił w 2017 roku na rzecz piłkarskich występów.

Z piłką potrafi zrobić wiele – można wręcz śmiało powiedzieć, że urodził się z piłką przy nodze. Swoje umiejętności potwierdził bijąc rekord Polski w podbijaniu piłki, a później wpisał się do Księgi Rekordów Guinnessa pokonując półmaraton dryblując futbolówką.

O Kołodziejczyku zrobiło się głośno na początku 2015 roku, gdzie podczas finału 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gliwickim Forum żonglował piłką przez 10 godzin! Gdy biuro polskich rekordów ustanowiło nową kategorię sportową – żonglowanie piłką (30 tysięcy razy w jak najkrótszym czasie) – knurowianin zgłosił się do próby pobicia rekordu Polski. W 2017 roku w Czeszewie podjął wyzwanie. Zgodnie z wytycznymi, piłkę należało podbijać bez pomocy rąk. Dozwolone były zgłaszane z odpowiednim wyprzedzeniem przerwy, jednak ze względu na charakter kategorii, w której liczył się czas, należy z nich korzystać jak najrzadziej.

Końcowy wynik, który zarejestrował sędzia to 3 godziny i 11 minut – ten rezultat dał knurowianinowi tytuł rekordzisty Polski. Warto też wspomnieć, że podczas tego samego wydarzenia pan Dariusz ustanowił jeszcze drugi rekord – najwięcej podbić piłki nożnej w ciągu minuty: aż 157 razy.

W 2018 roku Kołodziejczyk wziął udział w próbie bicia rekordu Guinnessa na najszybciej pokonany maraton dryblując piłką podczas PKO Silesia Półmaratonu 2018. Aby rekord został uznany przez Guinnessa, knurowianin musiał pokonać standardowy dystans półmaratonu, wynoszący 21,097km, dryblując jednocześnie piłką w możliwie najkrótszym czasie. Do Księgi Rekordów Guinnessa Dariusz Kołodziejczyk trafił z imponującym wynikiem: 1 godzina 35 minut i 59 sekund. Osiągnięty przez niego wynik był o 3 minuty i 17 sekund lepszy od poprzedniego rekordu.

Bijąc rekord Guinnessa, knurowianin chciał zwrócić uwagę na to, że dla chcącego nie ma nic niemożliwego i rzeczywiście da się ukończyć półmaraton z bardzo dobrym czasem, dryblując jednocześnie na całej trasie piłkę nożną.

Knurowianie mogli podziwiać umiejętności Dariusza Kołodziejczyka podczas tegorocznego pikniku sportowego zorganizowanego w Szczygłowicach.

AW
Fot. Agnieszka Łyko