Knurów: Zmiana organizacji pracy w zakładach JSW SA

0
18087

Informujemy, że od poniedziałku 23.03.2020 zostaje wprowadzona zmiana organizacji pracy na stanowiskach dołowych. Od 23.03.2020 we wszystkich kopalniach wprowadzone zostają 3 zmiany robocze tj na godzinę 6:00 na godzinę 14:00 oraz na godzinę 22:00. Wszystkie te trzy zmiany będą trwały po 6 godzin.

Na stanowiskach pracy na powierzchni nie wprowadza się na chwilą obecną żadnych zmian.

Wprowadzone zmiany mają na celu ograniczenie ryzyka poddawaniu kwarantannie dużej liczby pracowników, bowiem w obecnym systemie zmiany się zazębiają i w przypadku stwierdzenia zachorowania u któregoś z pracowników automatycznie 3 zmiany zostały by poddane kwarantannie, w wprowadzonym od poniedziałku systemie 3 zmianowym i wprowadzeniem 6 godzinnej zmiany, taka sytuacja nie ma miejsca, bo pracownicy konkretnych zmian nie mają kontaktu bezpośredniego z innymi zmianami.

Wynagrodzenie za pracę pozostaje bez zmian,

Drodzy koledzy i koleżanki w dobie obecnej sytuacji, zdajemy sobie sprawę, że nie znajdziemy złotych środków na uchronienie się przed pandemią koronawirusa, dlatego też apelujemy do Was o zrozumienie, jak i zadbanie o siebie i swoich bliskich oraz przestrzegali wydawanych zaleceń, wszystko to jest robione dla naszego wspólnego dobra. Poniżej też publikujemy Apel Jastrzębskiej Spółki Węglowej do pracowników, prosimy o zapoznanie się z nim.

Info: zzjednosc.pl