Szpital w Knurowie w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta i okolic zdecydował się wyjść naprzeciw zaistniałej trudnej sytuacji pandemii i zakontraktował na ten czas osobny punkt pobrań materiału biologicznego w kierunku wirusa SARS-CoV-2. Punkt przeznaczony jest dla osób , które kończą kwarantannę i w 12 dniu przyjeżdżają swoim samochodem na badanie.

Punkt pobrań wymazów zlokalizowany jest w osobnym budynku – nie połączonym z budynkiem szpitala i osobną drogą wjazdu do szpitala ( wjazd bramą od ul. Ogana, która jest otwierana tylko na czas pracy punktu pobrań).

Jak umówić się na badanie

👉Konieczne jest umówienie się na badanie dzień wcześniej, czyli w 11 dniu kwarantanny. Należy zrobić to dzwoniąc pod
pod numer ☎️ telefonu: 518-802-710

Jak dokładnie działa punkt pobrań

Osoby pozostający na kwarantannie w 11- tym dniu (przy czym dzień rozpoczęcia kwarantanny liczymy jako dzień „0”), które otrzymały wiadomość sms z informacją o zgłoszeniu się na pobranie wymazu, umawiają się telefonicznie na dzień
i godzinę pobrania materiału w 12 dniu kwarantanny.

Punkt pobrań jest czynny:

👉w dni powszednie: od poniedziałku do piątku: w godzinach 14:00 – 16:00;
👉 sobota, niedziela i dni świąteczne: 07:30 – 09:30

Jak wygląda pobranie wymazu

Osoby umówione na pobranie materiału podjeżdżają swoim samochodem do bocznej bramy Szpitala od ul. Ogana, i nieopuszczając pojazdu czekają na podejście personelu medycznego. Pracownik sprawdza tożsamość pacjenta (dlatego w tym celu prosimy o przygotowanie dowodu osobistego) i przez opuszczoną szybę w pojeździe pobiera wymaz. Po pobranym badaniu pacjent wraca samochodem do domu. Na czas dojazdu i wykonania badania pacjent zwolniony jest przez Sanepid z kwarantanny.

Pacjenci, nie wjeżdżają na dalszy teren naszego szpitala, co jest komfortowym rozwiązaniem dla pozostałych pacjentów.

Info: Szpital w Knurowie