InformacjeKnurówKronika policyjna

Knurów: Zespół Ratownictwa Medycznego zatrzymał pijanego kierowcę

Pijani kierowcy to wciąż poważne wyzwanie dla policji. Mimo licznych kampanii i surowych kar, nietrzeźwi za kierownicą stanowią ogromne zagrożenie na drogach, narażając życie swoje i innych. Wśród zatrzymanych nietrzeźwych kierowców w tym tygodniu niechlubnym rekordzistą okazał się 60-latek z Knurowa, kierujący Fordem.

W czwartek wieczorem Zespół Ratownictwa Medycznego z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach zatrzymał pijanego kierowcę, który przemierzał knurowskie ulice. Jak wykazało badanie alkomatem, podejrzenia ratowników były słuszne, ponieważ okazało się, że kierowca miał prawie dwa promile we krwi.

To wynik obligujący organy ścigania, a w konsekwencji także sąd, do konfiskaty pojazdu lub jego równowartości. W tym przypadku będzie to równowartość, gdyż pojazd nie stanowił własności sprawcy.

„Dziękuję naszym ratownikom za zatrzymanie i niedopuszczenie do dalszej jazdy tego kierowcy. Wasza postawa pokazuje, że nie tylko ratujecie życie, ale także dbacie o bezpieczeństwo mieszkańców. Wielki szacunek dla Waszej pracy!” – mówi Dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach Łukasz Pach

Info: Policja Gliwice / Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach