Knurów: Zawodnicy PZW Koło nr 28 na zawodach wędkarskich…

0
352

W telegraficznym skrócie zreferujemy zawody, które odbyły się na zbiorniku Tama w Czerwionce-Leszczynach.

Były to finały zawodów Młode Talenty.

Jak wcześniej informowaliśmy, nasi zawodnicy w rejonie na eliminacjach zajęli pierwsze trzy pozycje, dzięki czemu był możliwy ich udział w finale. W zawodach startowało 60 najlepszych zawodników wyłonionych z klasyfikacji rejonów Okręgu. W naszej ekipie startowało 3 zawodników – Mateusz Parzybut, Piotr Parzybut i Michał Wojtyna.

Niestety, tego dnia korzystaliśmy z nieco innych glin, których nie znaliśmy wcześniej. Okazało się, że ma to kluczowe znaczenie dla regularnego odławiania drobnych leszczy, które były wyjątkowo chimeryczne. Najmłodsi zawodnicy tego dnia byli skazani na gorsze pozycje. Mateuszowi udało się wyselekcjonować największe ryby, dzięki czemu łowiąc dużo rzadziej od swoich kolegów w sektorze po ponad półtorej godziny zaczął odrabiać duże straty. Jak się okazało później, zabrakło niewiele do 1 sektorowej i wygrania całych zawodów. Ostatecznie, Mateusz zajął 2 miejsce w sektorze i skończył na 5 pozycji w zawodach z wynikiem ponad 4500 kg.

Pomimo braku zwycięstwa zawody uważamy za jedne z najlepszych w ostatnim czasie. Wyciągnęliśmy sporo wniosków, bardzo dużo się nauczyliśmy. Taka nauka jest bardzo cenna.

Mateuszowi udało się wywalczyć także wyróżnienie za największą rybę zawodów. Zabawa, pasja, wspólne spędzanie czasu razem z innymi kolegami to super sprawa, dlatego nie odpuszczamy i łowimy dalej!

info: PZW Koło nr 28 Knurów