Knurów: Zarejestruj się w Bazie Dawców Szpiku i Komórek Macierzystych

0
491

    W najbliższą niedzielę zapraszamy na akcję rejestracji Potencjalnych Dawców Szpiku i Komórek Macierzystych Fundacja DKMS podczas 28. Finał WOŚP w Knurowie! 😍😍❤️

Będzie wśród naszych Wolontariuszy dwukrotny Dawca Szpiku, knurowianin Dominik Borczyk, który w razie potrzeby rozwieje Wasze wszystkie wątpliwości
—————————————————

Warunki, jakie trzeba spełnić, by móc zarejestrować się w bazie potencjalnych Dawców komórek macierzystych to:
– ogólnie dobry stan zdrowia
– wiek 18-55 lat
– waga co najmniej 50 kg

Rejestracja polega na samodzielnym pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka trzema pałeczkami i wypełnieniu formularza rejestracyjnego.

Materiał ten wysyłany jest do Fundacji DKMS. Jeśli gdzieś na świecie znajdzie się osoba o podobnym lub takim samym kodzie genetycznym jak nasz – mamy możliwość uratowania czyjegoś życia .

W 80% przypadków szpik (komórki macierzyste) pobiera się z krwi – podobnie jak przy jej oddawaniu. Pozostałe 20% przypadków to pobór z talerza kości biodrowej w znieczuleniu ogólnym. Wybrana metoda zależy od wskazań lekarskich chorego pacjenta. Żadna z metod nie jest inwazyjna ani niebezpieczna. Nie ma to absolutnie nic wspólnego z rdzeniem kręgowym.

Nie wahajcie się dłużej Pokonajmy wspólnie nowotwory krwi! PROSIMY O UDOSTĘPNIANIE, BY JAK NAJWIĘCEJ OSÓB MOGŁO SIĘ DOWIEDZIEĆ O AKCJI!

Więcej informacji na stronie:
www.dkms.pl/faq

Obraz może zawierać: 2 osoby, uśmiechnięci ludzie, tekst