Maratonami przez Polskę.

FINAŁ BIEGU TOMKA SOBANII „MARATONAMI PRZEZ POLSKĘ” ZBLIŻA SIĘ WIELKIMI KROKAMI… 🏃‍♂️🏃‍♂️🏃‍♂️

Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego powitania naszego bohatera już 15.08.2019 o godzinie 15:00 na Skwerze Kościuszki w Gdyni!

Bieg „Maratonami przez Polskę” to wyprawa biegowa dwudziestoletniego Tomka Sobanii, w trakcie której młody biegacz przebiegnie dystans z Zakopanego do Gdyni w ciągu osiemnastu dni. Osiemnaście dni i osiemnaście maratonów – łącznie 750 kilometrów biegu. Wszystko dla spełnienia kolejnego sportowego marzenia i pomocy potrzebującej osobie – pani Dominice, kobiecie wychowującej trójkę dzieci chorej na nowotwór.
Na tę chwilę młody biegacz ma już 650 kilometrów w nogach, a w czwartek, 15 sierpnia o 15.00, z grupą biegaczy dobiegnie na Skwer Kościuszki w Gdyni, gdzie spotka się z Dominiką, dla której podjął ten wielki trud. Do końca Biegu, a także kilka dni po nim, będzie trwała na stronie zrzutka.pl zbiórka na leczenie Dominiki pod hasłem „Ja biegnę, Ty pomagasz”. Zachęcamy do promocji tego wydarzenia, lub zrobienia materiału na temat Charytatywnego Biegu Maratonami przez Polskę – dzięki czemu zbiórka będzie miała większe szanse powodzenia. Wszystkich chętnych zapraszamy w czwartek 15 sierpnia na godzinę 15:00 do Gdyni na Skwer Kościuszki. W celu ustalenia szczegółów prosimy o kontakt bezpośrednio z Tomkiem Sobanią pod numerem 501 050 277 lub z Knurowskim Sokołem.
❤️ Bezpośredni link do zbiórki: https://zrzutka.pl/z2nysa ❤️

Dodatkowe informacje:
Przygotowania do tegorocznego wyzwania trwają, odkąd 19-letni wówczas Tomek Sobania dobiegł do Santiago de Compostela w Hiszpanii i zakończył ubiegłoroczną wyprawę biegową. Wtedy przebiegł 300 kilometrów w ciągu 7 dni. Tym razem cel jest bardziej wymagający, ale jak twierdzi Tomek, tylko stawiając sobie wysoko poprzeczkę, może przekonać się, jak wysoko potrafi skakać.

Notka o biegaczu:
Tomasz Sobania (ur. 16 sierpnia 1998 r.) – 20-letni biegacz, pisarz i podróżnik. Największe osiągnięcia: wydanie dwóch książek dla młodzieży „Speculo” i „Nowy świt” oraz książki „7 dni i 300 km biegu. Opowieść 19-latka”, przebiegnięcie trzystu kilometrów w siedem dni w trakcie Biegu do Santiago de Compostela, przepłynięcie Oceanu Atlantyckiego na pokładzie Daru Młodzieży w trakcie Rejsu Niepodległości. Na co dzień studiuje zaocznie teologię ogólną na UKSW w Warszawie, spotyka się z rówieśnikami na spotkaniach autorskich w całej Polsce, pracuje nad kolejną książką, trenuje bieganie i amatorsko występuje w spektaklach teatralnych.

Trasa Biegu wyglądała następująco:
Dzień 1. (29 lipca) Zakopane – Rabka-Zdrój
Dzień 2. (30 lipca) Rabka Zdrój – Głogoczów
Dzień 3. (31 lipca) Głogoczów – Kraków – Posądza
Dzień 4. (1 sierpnia) Posądza – Młodzawy Małe
Dzień 5. (2 sierpnia) Młodzawy Małe – Morawica
Dzień 6. (3 sierpnia) Morawica – Kielce – Skarżysko-Kamienna
Dzień 7. (4 sierpnia) Skarżysko Kamienna – Radom
Dzień 8. (5 sierpnia) Radom – Grabów nad Pilicą
Dzień 9. (6 sierpnia) Grabów nad Pilicą – Konstancin-Jeziorna
Dzień 10. (7 sierpnia) Konstancin-Jeziorna – Warszawa – Legionowo
Dzień 11. ( 8 sierpnia) Legionowo – Nasielsk – Andzin
Dzień 12. (9 sierpnia) Nasielsk – Ciechanów – Chruszczewo
Dzień 13. (10 sierpnia) Chruszczewo – Iłowo-Osada
Dzień 14. (11 sierpnia) Iłowo-Osada – Działdowo – Truszczyny
Dzień 15. (12 sierpnia) Truszczyny – Szymbark
Dzień 16. (13 sierpnia) Szymbark – Stary Targ
Dzień 17. (14 sierpnia) Stary Targ – Malbork – Pszczółki
Dzień 18. (15 sierpnia) Pszczółki – Gdańsk – Sopot – Gdynia

Wszystkich chętnych jeszcze raz zapraszamy do Gdyni!!!

info: tg sokół knurów