Knurów: Wystawa „ŚLADY” w ramach Knurowskich Dni Integracji

0
152

Knurów:

📷 Wystawa „ŚLADY” w ramach Knurowskich Dni Integracji 📷

Wystawa fotografii Grzegorza Krzysztofika, która odbyła się 1️⃣3️⃣ maja o godz. 18:00 w KLUB Sztukateria.

✅ Grzegorz Krzysztofik – fotograf pasjonat, zawodowo związany z przemysłem motoryzacyjnym, mieszka i pracuje w Tychach. Absolwent Śląskiej Wyższej Szkoła Zarządzania im gen. Jerzego Ziętka w Katowicach, kierunek Zarządzanie Przedsiębiorstwem Europejskim. Założyciel zespołu WIANO, który w nowatorski sposób promował śląskie pieśni i melodie, w połączeniu z współczesnymi formami muzycznymi.

Pomysłodawca oraz współorganizator cyklu koncertów oraz warsztatów pod nazwą „Wiano Festiwal”. Fotograf akredytowany przy Orkiestrze Kameralnej Miasta Tychy AUKSO, współpracuje jako fotograf z Muzeum Miejskim w Tychach. Specjalizuje się w fotografii koncertowej, teatralnej, ulicznej i reportażowej. Dokumentalista życia kulturalnego miasta Tychy i okolic.

Grzegorz Krzysztofik Fotografia to laureat wielu konkursów fotograficznych, w tym trzykrotny laureat konkursu fotograficznego Tychy Press Photo. Stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury – w programie stypendium wydanie albumu fotograficznego. Autor trzech indywidualnych wystaw fotograficznych oraz dwóch publikacji fotograficznych wieńczących projekty długoterminowe „Ślady” oraz „Śląsk Taneczny”

Kuratorem artystycznym wystawy jest Krzysztof Gołuch.

👉 W projekcie edu.DANCE 2019 na przestrzeni kilku miesięcy odbywały się w Teatrze Małym w Tychach warsztaty teatralno-taneczne, zwieńczone realizacją spektaklu „Ślady”, którego premiera odbyła się 25 października 2019 roku. Projekt realizowany był we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu „Myśl w ruchu”. Pomysłodawczynią i autorką projektu była Dorota Pociask-Frącek, ówczesna Dyrektor Teatru Małego w Tychach. Program projektu merytorycznie i artystycznie przygotowały i przeprowadziły: Sylwia Hefczyńska-Lewandowska, Natalia Dinges oraz Adriana Świątek, we współpracy ze studentami Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie: Bartoszem Goździkowskim, Sabiną Letner, Judytą Pakulską, Piotrem Paskiem.

Partnerami projektu byli: Zespół Szkół Specjalnych nr 8 w Tychach, Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Tychach, Wydział Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych im. S Wyspiańskiego w Krakowie.

info: CK Knurów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here