InformacjeKnurówKultura i rozrywka

Knurów: Wystawa plakatów Jakuba Zasady w DK

WYSTAWA PLAKATÓW JAKUBA ZASADY

Otwarcie wystawy plakatów Jakuba Zasady, odbyło się dzisiaj ( 25 listopada 2022 r. ) w Domu Kultury Knurów-Szczygłowice o godz. 19:00 i potrwa do 27 stycznia 2023 roku.

Jakub Zasada (ur. 1985) ukończył Studium Kształcenia Bibliotekarzy i Animatorów Kultury SKiBA, Kolegium Nauczycielskie im. Grzegorza Piramowicza oraz polonistykę na Uniwersytecie Wrocławskim. Jest autorem ponad 200 plakatów, przede wszystkim do filmów niezależnych oraz wydarzeń kulturalnych, w tym koncertów, a także lokalnych i społecznych inicjatyw. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Współpracuje m.in. z Wrocławską Galerią Polskiego Plakatu, Dydo Poster Gallery oraz wieloma instytucjami kultury, a także organizacjami pozarządowymi. Inicjator Dolnośląskiej Giełdy Fonograficznej, którą prowadził w latach 2013-2018. Współzałożyciel grupy filmowej Hafciarka, działającej na pograniczu sztuki wideo i filmu. Aktualnie udziela się zespole Zdrój, który jest częścią muzycznego kolektywu Salka CRK. (wcześniej Barłóg, Jan Chrzciciel). Mieszka i pracuje na Księżu Małym we Wrocławiu.

Twórczość Jakuba Zasady cechuje wymowna ironia oraz retro stylistyka. Mimo korzystania z dóbr nowych technologii artysta, realizując projekty metodą cyfrową, nawiązuje do tradycji polskiej szkoły plakatu. Dzieje się tak za sprawą lapidarności, zwięzłej formy oraz poczucia humoru. Autor w swoich plakatach zachęca do udziału w inicjatywach kulturalnych, wydarzeniach muzycznych, a także do aktywności fizycznej oraz porusza problemy społeczne. Bohaterami jego prac nierzadko bywają zwierzęta, a w szczególności koty. Z którymi, jak się możemy domyślać, sympatyzuje.

W skład prezentowanej ekspozycji pod tytułem „Wystawa plakatów Jakuba Zasady” wchodzą prace promujące koncerty, wydarzenia kulturalne oraz realizacje o treściach społecznych i obyczajowych.

Kurator wystawy: Bartłomiej Kozłowski

Czas trwania wystawy: 25.11.22 – 27.01.23

Wernisaż (25.11.22), godz. 19:00

Finisaż (27.01.23), godz. 19:00

Dom Kultury Knurów, ul. Górnicza 1

Wernisaż odbył się z udziałem kuratora wystawy – Bartłomiejem Kozłowskim, natomiast finisaż z udziałem artysty – Jakubem Zasadą.

info: DK Knurów