Knurów: Wyniki meczów Bricomarche SPS Knurów w 2023 roku

Dawno nas tutaj nie było, ale słuch o nas nie zaginął w 2023 roku

Jak to się mawia – nowy rok, nowe nadzieje! Także i my weszliśmy w 2023 rok z nadziejami na lepsze wyniki na parkietach I ligi Amatorska Liga Piłki Siatkowej Atlas Tours. Niestety pierwsze dwa pojedynki w drugiej części sezonu nie okazały się dla nas korzystne

Jako pierwsi do tablicy wywołali nas gracze 1 Joke 1 Smile TKKF Rybnik Piaski, w których gościliśmy w ramach 13. kolejki ligowych zmagań. Do rybnickich Piasków dotarliśmy w wąskim, 7-osobowym składzie, jednak z nadziejami na dobrą grę i korzystny wynik. W pierwszej odsłonie oba zespoły zaczęły dosyć nerwowo i wiele akcji kończyło się błędami, a wynik oscylował wokół remisu. Jako pierwsi na dobre tory weszli gospodarze, którzy odskakiwali na 2-3 punkty, jednak dobra gra defensywna oraz czujność w bloku Adama Pifczyka pozwoliły, by wynik cały czas był na styku (18:18). W decydującej części gry różnicę zrobiła zagrywka Piasków, która odrzuciła nas od siatki, a sytuacyjne ataki pozwalały wyprowadzić rywalom punktowe kontry (25:22).

W drugiej odsłonie przebieg gry był podobny – przewagi jednej bądź drugiej ekipy dosyć szybko były niwelowane, a do stanu 17:17 wynik był bardzo równy. Po raz drugi SPS nie utrzymał nerwów na wodzy w końcówce i kilka nieskończonych ataków oraz niedokładnych przyjęć pozwoliło Piaskom wygrać 25:23. W trzeciej odsłonie gospodarze od startu wypracowali bardzo wysoką przewagę (11:4) i zaczęli się bawić siatkówką. Na szczęście, nasz zespół nie zwiesił głów i zaczął walczyć o poprawienie wyniku. Skuteczne ataki Pawła Madejka, mocne zagrywki Adama Pifczyka i dobra gra defensywna Jarosława Paprockiego pozwoliły na osiągnięcie remisu (20:20), a nawet uzyskania piłki setowej (24:23). Tym razem znów nerwowość i niedokładnośc w grze w końcówce seta nie pozwoliła nam wygrać (27:25). Na pewno wielkim plusem w tym secie była walka i zaangażowanie, które doprowadziło do wyjścia z niesamowitych tarapatów i uzyskanie szansy na wygranie seta!

MVP spotkania: Marcin Harazim (TKKF Piaski)

1 Joke 1 Smile TKKF Rybnik Piaski 3:0 Bricomarche SPS Knurów

(25:22, 25:23, 27:25)

SPS: Siwiec (C), Madejek P., Szumakow, Ćwięczek, Paprocki, Pifczyk i Rokitowski (L)

W drugim spotkaniu w 2023 roku udaliśmy się na wyjazdowy pojedynek do Katowic. Zespół Jan Olbracht Super Spike, będący wiceliderem rozgrywek I ligi postawił twarde warunki. W każdym z trzech rozegranych setów przewaga katowiczan nie podlegała dyskusji, a swoboda w ich poczynaniach mogła doprowadzić graczy SPS-u do szewskiej pasji. Nasz zespół, po raz kolejny mocno ograniczony kadrowo przez kontuzje i nieobecności związane ze sprawami prywatnymi, potrafił jedynie pojedynczymi akcjami ukąsić rywali. Przegrane do 18, 18 i 15 pokazały, że przed naszą drużyną sporo pracy, by urywać sety czy punkty drużynom z czołówki.

Jan Olbracht Super Spike 3:0 Bricomarche SPS Knurów

(25:18, 25:18, 25:16)

SPS: Siwiec (C), Kołodziej, Dejnaka, Ćwięczek, Stańczyk, Madejek P., Madejek M. (L) oraz Skiba

info: Bricomarche SPS Knurów