Knurów: Wygrana i porażka – ostatnie mecze Bricomarche SPS.

Knurów:

⚔️ Wygrana i porażka w dwóch ostatnich meczach Bricomarche SPS!

Kolejka numer 15 i 16 I ligi Amatorska Liga Piłki Siatkowej Atlas Tours rozgrywane w minionych dwóch tygodniach były dla Bricomarche SPS gorzko-słodkie. Gorzka była kolejka numer 15, kiedy to przegraliśmy 0:3 w Jankowicach z miejscową Jedynka Jankowice II (po naprawdę udanym meczu z naszej strony) oraz słodka po zwycięstwie 3:1 we własnej hali z SMUKS Orzesze. Co prawda wciąż okupujemy przedostatnie miejsce w tabeli, jednak zwycięstwo na pewno nieco poprawia nastroje w zespole 🥳

Zaczynając od nieco mniej korzystnego dla nas spotkania w Jankowicach… trzeba powiedzieć, że mimo porażki 0:3, nasz zespół pokazał naprawdę dobrą siatkówkę i dużo serca do gry. W pierwszej odsłonie Bricomarche SPS wyszedł mocno naładowany i grał z utytułowaną w naszej lidze ekipą Jedynki jak równy z równym. Set rozstrzygnął się dopiero w końcówce, w której naszej ekipie zabrakło opanowania i to rywale zwyciężyli na przewagi 27:25.

Po ciężkim boju w premierowej partii, drugi set to wyraźna dominacja gospodarzy z Jankowic. SPS popełniał więcej błędów, nie był tak regularny w zagrywce i spadła skuteczność ataków. Jedynka Jankowice II wygrała 25:16 i prowadziła 2:0. To nie przeszkodziło SPS-owi w pokazaniu dobrej siatkówki w secie numer 3. Ponownie wróciła moc w ataku, poprawiła się jakość przyjęcia, a także pojawiła się fantazja w rozegraniu Jarosława Paprockiego 😎 Niestety, znowu kluczowy okazał się sam finisz seta, również rozgrywany na przewagi. SPS nie dał rady przełamać rywali i przedłużyć spotkania choć o jednego seta… Wygrana 26:24 dała Jedynce Jankowice II kolejne 3 punkty w tabeli, a my mimo naprawdę solidnego występu musieliśmy pojechać do Knurowa z pustymi rękoma 🤷‍♂️

Jedynka Jankowice II 3:0 Bricomarche SPS Knurów
(27:25, 25:16, 26:24)

SPS: Siwiec (C), Paprocki, Dejnaka, Madejek P., Skiba, Ćwięczek, Pifczyk

____________________________________________________________________________

Lepsze nastroje towarzyszyły graczom SPS po środowym meczu (08.02) w hali MOSiR Knurów przy Alei Lipowej 12A. Do Knurowa przyjechał okupujący ostatnie miejsce w tabeli SMUKS Orzesze. Biorąc pod uwagę fakt, iż w hali naszych przeciwników zdobyliśmy 3 punkty, także i w swoim obiekcie chcieliśmy powtórzyć tak korzystny rezultat.

Premierowy set pokazał, że mecz może być nieco trudniejszy niż przypuszczaliśmy. Solidne przyjęcie naszego zespołu nie przełożyło się na skończone ataki, a dobra defensywa SMUKS-u pozwoliła im na zdobywanie cennych punktów. Sprytne ataki Michała Dejnaki czy mocne zbicia Pawła Madejka pozwoliły jednak na prowadzenie 24:23 i wywalczenie piłki setowej. Rywale łatwo się jednak nie poddali i odwrócili losy seta wygrywając 29:27.

Niekorzystny wynik spowodował kilka roszad w składzie Bricomarche SPS. Jak się później okazało były to zmiany istotne dla przebiegu meczu. W przyjęciu solidnie spisywał się Wojciech Spalik, a w ataku brylował Mateusz Siwiec. Już w połowie seta SPS prowadził 12:9, a potem 17:14 i wygrana była coraz bliżej. Ostatecznie SPS wygrał do 21 i wyrównał stan meczu. W kolejnej partii lepiej zaczęli rywale, którzy prowadzili 13:10. Seria udanych zagrywek oraz dobrej grze blok-obrona pozwoliły SPS-owi na prowadzenie 16:14. Ta przewaga nie została już roztrwoniona, a wręcz przeciwnie – jeszcze powiększona! Wygrana 25:21 dała naszej ekipie prowadzenie 2:1 z nadzieją na zgarnięcie pełnej puli punktowej.

W czwartej partii goście dosyć szybko stracili rezon. Jeszcze na początku seta na tablicy wyników był wynik 6:6, jednak z minuty na minutę przewaga siatkarska, punktowa i psychologiczna SPS-u rosła. Mocne uderzenia Mateusza Siwiec, ataki przełamujące blok przyjmujących Madejek – Spalik oraz ruchliwość w obronie Marcina Madejka umożliwiły odskoczenie na 6 „oczek” (18:12). W końcówce orzeszanie kompletnie odpuścili i nie byli w stanie nawiązać do dobrej gry z pierwszej partii, a punktowa zagrywka Jarosława Paprockiego zamknęła set i mecz (25:16).

Bricomarche SPS Knurów 3:1 SMUKS Orzesze
(27:29, 25:21, 25:21, 25:16)

🤝 Sędziował: Patryk Sobolew
🏆 Bricomarche MVP meczu: Mateusz Siwiec (1 nagroda w sezonie)

Bricomarche SPS: Paprocki (C), Madejek P., Skiba, Spalik, Ćwięczek, Dejnaka, Madejek M. (libero) oraz Siwiec, Rokitowski

Info: Bricomarche SPS Knurów