KnurówKultura i rozrywka

Knurów: Wieczór poetycki Ziemowita Zakrzewskiego

20 stycznia br. odbył się wieczór autorski promujący książkę – „Moja Filmoteka – Opowiadania” pióra Ziemowita Zakrzewskiego.
Wieczorek rozpoczął się od przywitania zebranych gości, po czym autor wygłosił podziękowania kierowane do swoich przyjaciół, współpracowników i rodziny, a w szczególności żony która, jak później wyjawił, podsunęła mu pomysł na spisanie swych licznych opowieści.
Całe spotkanie przebiegło w bardzo przyjemnej atmosferze: ciepłej wręcz swojskiej. Pisarz uraczył swych gości licznymi anegdotami z życia, a także opowiedział historię swoich przodków.
Pan Zakrzewski nie omieszkał przeczytać kilku opowiadań, które znajdą się w kontynuacji książki. Były to między innymi „Tezeusz i Minotaur”, które rozbawiło widownie niemal do łez i wzruszająca historia pod tytułem „Kasjopea”.
Nie zabrakło też występów wokalnych autora „Mojej Filmoteki – Opowiadania”. Wykonał takie utwory jak „Przybyli ułani pod okienko”, „Serce Ogniska” czy „Szła dzieweczka do laseczka”.

Okazało się to strzałem w dziesiątkę.

Tym ostatnim utworem zakończył dwugodzinne spotkanie, śpiewając wraz z widownią.

materiał przygotowała: Kasia Kasak

 

 

 

20 stycznia br w Klubie Kultury Lokalnej Sztukateria odbyło się drugie spotkanie autorskie z Ziemowitem Zakrzewskim autorem „Mojej Filmoteki”.

Pisarz opowiadał o okolicznościach oraz szczegółach powstania książki.

Wspomniał również przyczyny jej napisania.

Zaśpiewał piosenki przy grze na gitarze oraz odpowiedział na pytania uczestników.

„Moja filmoteka” – zbiór opowiadań jest opisem zdarzeń, które kształtowały głównego bohatera i miały decydujący wpływ na jego życie. Tomasz, urodzony w latach 60., z przymrużeniem oka opisuje otaczającą rzeczywistość i towarzyszące jej przemiany na tle śląskiego krajobrazu.
Każde z opowiadań jest zamkniętą całością jak odcinek serialu…

materiał Maciej Obczyński

 

więcej nt. autora i pierwszego spotkania przeczytacie w poprzednim artykule

Ziemowit Zakrzewski promował swoją pierwszą książkę “Moja Filmoteka”