InformacjeKnurówKultura i rozrywka

Knurów: Warsztaty gitarowe i koncert Marek Raduli – Inicjatywa Lokalna Projektu DK+ – 22 października

Nadchodzi kolejna z inicjatyw lokalnych projektu Nowe otwarcie – Projekt DK+. Tym razem autorstwa gitarzysty Adama Szarugi.

👉 Celem tego projektu jest popularyzacja gitary elektrycznej jako instrumentu budzącego potencjał do pracy twórczej i kreatywnej – zwłaszcza w dobie muzyki elektronicznej, często generowanej komputerowo.

Uzupełnieniem bezpłatnych warsztatów gitarowych, będzie koncert RADULI SQUAD, który z całą pewnością przyciągnie rzeszę fanów muzyki na żywo! 🔊

🔲 MAREK RADULI – zasłynął jako gitarzysta rockowy dzięki swojej współpracy z zespołami Banda i Wanda, Bajm, Grupa Tadeusza Nalepy i Budka Suflera.

Przełom wieków okazał się także przełomem w karierze Marka Raduli. Rezygnacja ze świata „top-pop” i rozpoczęcie działalności na własny rachunek zaowocowało niezwykłymi spotkaniami, płytami i niezliczonymi koncertami na terenie całego kraju, jak i poza jego granicami.

Zarówno autorskie projekty (PiR2, SQUAD), jak i współpraca w zespołach Krzysztofa Ścierańskiego, Zbigniewa Jakubka, w supergrupie The Colors czy wreszcie w legendarnym Laboratorium – utrwaliły status Marka Raduli jako ikony ambitnej, niszowej sceny jazz-rockowej w Polsce. Nieustannie eksperymentujący i poszukujący nowych obszarów w muzyce – z pewnością jeszcze wiele razy nas zaskoczy i zainspiruje…

➡️ Wydarzenie dedykowane osobom w każdym wieku!
◾️ 22 października 2023 r. (niedziela)
◾️ Art CK, ul. Witosa 6 w Knurowie
▪️ WARSZTATY GITAROWE – godz. 12:00-16:00
▪️ KONCERT RADULI SQUAD – godz. 18:00

❗️WSTĘP WOLNY, lecz obowiązuje telefoniczna rezerwacja miejsc❗️

📞 (32) 332 63 79
___________________________
Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury na realizację projektu Dom Kultury + Edycja 2023 – Inicjatywy Lokalne.

Info: Centrum Kultury w Knurowie