KnurówKultura i rozrywkaz ostatniej chwili

Knurów: WALENTYNKOWY KONCERT ŚWIATOWYCH PRZEBOJÓW 

 

WALENTYNKOWY KONCERT ŚWIATOWYCH PRZEBOJÓW 
 

Rock Kontra Opera –

Michał Gasz & Adam Sobierajski
 
  Zapraszamy na niezwykłe widowisko muzyczne oparte na pojedynkach dwóch osobowości wokalnych, reprezentujących odmienne style muzyczne.
Dwanaście muzycznych rund stanowi pokaz siły wokalnej każdego z muzyków i odbywa się zarówno w wykonaniach solowych, jak i duetach. Widowisko to ukazuje kontrasty, jak i cechy wspólne muzyki rozrywkowej i klasycznej.
 
Na jednej scenie wystąpili znakomici muzycy 
 
Michał Gashoo Gasz

– wokalista, aktor musicalowy, autor tekstów, kompozytor. Tworzy w gatunku alternatywnym oraz rozrywkowym. Absolwent GWSH w Katowicach. Śpiewał w chórze Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Gliwicach (klasa gitary klasycznej) oraz Młodzieżowym Chórze Mieszanym „Schola Cantorum”. Wokalnie kształcił się u Ewy Mentel, Elżbiety Zapendowskiej. Jest zwycięzcą XII finału telewizyjnej „Szansy na sukces” z piosenką „Papierowe Ptaki” z repertuaru Krystyny Prońko. Współpracował z zespołem wokalnym laureatów „Szansy” od 2000 do 2012 roku (odcinki specjalne, koncerty). Nagrywa partie wokalne do filmów animowanych oraz fabularnych. Współpracuje z telewizją, teatrami muzycznymi oraz z projektami reprezentującymi takie gatunki, jak: jazz, soul, rock progresywny, muzyka filmowa, musical, piosenka aktorska. Od maja 2007 jest solistą w zespole Piotra Rubika, koncertując w kraju i za granicą (m.in. USA, Kanada). Obecnie jest wokalistą, współkompozytorem, autorem tekstów w swoich alternatywnych projektach Gashoo, Niegrzeczni, Kwar4et Bojowy, GADMUTrio. Od roku 2013 współpracuje z Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej. Jest wokalistą Filharmonia Futura. Od roku 2015 jest wokalistą Czerwono-Czarnych (legenda big-beatu). Finalista i zdobywca wielu nagród Grand Prix na ogólnopolskich festiwalach piosenki polskiej, m.in. KFPP Opole, Top Trendy, Sopot Hit Festival, Rock Stars Festival, AntyFest Antyradia.

 
Adam Sobierajski

– tenor. W 2005r. ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Katowicach w klasie śpiewu prof. Alicji Słowakiewicz–Wolańskiej. Obecnie solista Opery Krakowskiej oraz Opery Śląskiej w Bytomiu. Jest laureatem IV (2006) i II (2008) nagrody na Konkursie Operetkowym im. I. Borowickiej w Krakowie. W 2008 r. zdobył wyróżnienie i 4 nagrody specjalne (w tym dla Najlepszego Tenora) na Międzynarodowym Konkursie Operowym im. A. Didura w Bytomiu. Jest również zdobywcą III nagrody na I Europejskim Konkursie Tenorów w Sosnowcu (2009). W 2014 r. występował w muzycznym programie TVP2 „SuperSTARcie” reprezentując gatunek muzyczny – Opera. Ponadto gościnnie współpracuje z Operą Wrocławską, Operą Nova w Bydgoszczy, Teatrem Wielkim w Łodzi. Prowadzi również bogatą działalność koncertową, występując w takich miejscach jak NOSPR w Katowicach oraz Filharmonie: Zabrzańska, Śląska, Krakowska, Łódzka, Bydgoska, Płocka, Toruńska, Olsztyńska. Jego repertuar obejmują główne partie operowe jak: Tamino (Czarodziejski flet), Don Ottavio (Don Giovanni), Almaviva (Cyrulik Sewilski), Don Narcisio (Turek w Italii), Nemorino (Napój Miłosny), Leicester (Maria Stuarda), Alfred (La Traviata), Leński (Eugeniusz Oniegin), Rodolfo (Cyganeria) oraz operetkowe jak: Adam (Ptasznik z Tyrolu), Su -Czong (Kraina Uśmiechu), Tassilo (Hrabina Marica), Edwin (Księżniczka Czardasza), Barinkay (Baron Cygański).

 
 
14 lutego 2021 r. (niedziela)
 
Organizator koncertu: Centrum Kultury w Knurowie
 
kilka fotek przed koncertowych