InformacjeKnurów

Knurów: W Szczygłowicach powstanie park pełen pasji

Wkrótce skwer przy ulicy Lignozy w Knurowie-Szczygłowicach zmieni się nie do poznania. To efekt projektu z zeszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego, który decyzją mieszkańców uzyskał największą ilość głosów i zostanie zrealizowany w 2024 roku.

Knurowski magistrat w poprzednim tygodniu wybrał najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu o udzielenie zamówienia pn.: „Budżet Obywatelski – Park pełen pasji przy ul. Lignozy w Szczygłowicach” – w formule zaprojektuj i wybuduj. Realizatorem zadania została firma Celmar Sp. z o.o. z Bytomia, która wykona modernizację skweru. Koszt inwestycji wyniesie 817 950,00 zł.

Realizacja projektu zakłada uporządkowanie terenu, wykonanie nowej nawierzchni oraz nasadzenia zieleni. W ramach projektu przewiduje się ustawienie nowych latarni parkowych, ławek, koszy na śmieci oraz zamontowanie tablic informacyjnych opisujących historię parku, dawnej podwodnej kawiarni oraz wiekowych dębów rosnących w parku. Przewiduje się również montaż małej architektury w nowoczesnym wydaniu m.in. wiszących zadaszonych ławek.

Ponadto projekt zakłada zakup urządzeń tj. stojaki na rowery, stacji napraw rowerów, karuzeli, huśtawek, bujaków sprężynowych, orbitreka, wioślarza, steppera, rowerka, stołów do gry w piłkę nożną Subsoccer oraz placu streetworkout. Odnowiony park stanie się miejscem do wypoczynki, rekreacji i zabawy.

Fot. Krzysztof Jojko (StudioKJ)