KnurówSport i rekreacja

Knurów: W poszukiwaniu kolejnych punktów

Piłkarze Concordii Knurów złapali lekki oddech i z większym spokojem mogą spoglądać w ligową tabelę. Podopieczni trenera Zbigniewa Matuszka na sześć spotkań przed zakończeniem rozgrywek Klasy Okręgowej mają siedem punktów przewagi nad strefą spadkową. Nie oznacza to jednak, że zawodnicy knurowskiego zespołu mogą nieco zluzować, ponieważ konkurenci z dolnych rejonów tabeli nie złożyli broni i nie powiedzieli ostatniego słowa w walce o utrzymanie. Dlatego też na sobotni mecz z Silesią Miechowice piłkarze z Knurowa muszą wyjść odpowiednio skoncentrowani.

Drużyna z Bytomia występuje nieprzerwanie na poziomie Klasy Okręgowej od sezonu 2008/2009. Utarło się, że Silesia Miechowice to typowy klub środka tabeli, ponieważ przez 14 lat występów w tej klasie rozgrywkowej bytomscy piłkarze zazwyczaj balansowali między 6 a 12 lokatą na zakończenie rozgrywek. Rzecz jasna, zdarzały się sezony, gdzie bytomianie mieli gorszy okres i ratowali się przed degradacją do niższej ligi „rzutem na taśmę”. W obecnie trwających rozgrywkach zespołowi z Bytomia spadek nie grozi, ponieważ na 24 kolejkach zajmuje czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 42 punktów.

W minionej kolejce Orzeł Miedary po wyjazdowym zwycięstwie 3:0 nad Tempem Paniówki na sześć kolejek przed końcem sezonu zagwarantował sobie awans do IV ligi. Uwaga kibiców skupia się teraz na dolnych rejonach tabeli, gdzie trwa zażarta o utrzymanie. Aż połowa zespołów Klasy Okręgowej nie może spać spokojnie, ponieważ nadal grozi im degradacja do Klasy „A”. Knurowianie dzięki niezłej postawie w rundzie wiosennej oddalili się od strefy spadkowej, ale nie mogą zapominać zapominać o tym, że przewagę na czerwoną kreską jaką sobie obecnie wypracowali można łatwo stracić. Jeśli piłkarze Concordii Knurów chcą sobie oszczędzić nerwowej końcówki sezonu, to muszą spotkanie z Silesią Miechowice wygrać.

Początek sobotniego spotkania o godzinie 15:00.

Concordia Knurów – Silesia Miechowice

Sobota, 13 maja – godzina 15:00

Stadion Miejski w Knurowie – Dworcowa 28

Bilety: 10zł

AW