Knurów: W MP 3 przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w obchodach Dnia Niepodległości…

0
619

W Miejskim Przedszkolu nr 3 im. Juliana Tuwima w Knurowie, jak co roku przedszkolaki z wszystkich grup aktywnie uczestniczyły w obchodach Dnia Niepodległości.
Ze względu na sytuację epidemiologiczną nie można było zorganizować wspólnych występów ale to nie przeszkodziło w tym aby świętować odzyskanie niepodległości w swoich grupach.

Z piosenką na ustach w rytm utworu „Jesteśmy Polką i Polakiem” wirtualnym pociągiem przemierzyły przedszkolaki całą Polskę. Zaczęły wycieczkę od zapoznania z polskimi górami i tamtejszymi tradycjami. Z Zakopanego udały się w odwiedziny do krakowskiego Smoka Wawelskiego. Po wysłuchaniu legendy „O dzielnym Szewczyku Dratewce” pojechały do Warszawy.
W stolicy dzieci zabawiły nieco dłużej, ponieważ Wars i Sawa zaprosiły do wykonania kilku zadań : zabawy plastyczne podczas których dzieci z gr. Żabki, Krasnale i Koty zrobiły kokardy narodowe, Biedronki wyklejały flagę Polski, Misie i Króliczki stworzyły z białych i czerwonych kartek własne flagi. Z Warszawy tanecznym krokiem przejechały przedszkolaki do Torunia gdzie cudowny zapach i smak pierników uprzyjemnił każdemu wycieczkę.
W Gdańsku zakończyła się cudowna podróż.
Po wysłuchaniu i odśpiewaniu Hymnu Polski w nagrodę za patriotyczną i pełną zaangażowania postawę dzieci wzięły udział w zabawach z tablicą interaktywną, utrwalając zdobyte wiadomości.

Agnieszka Zakrzewska