InformacjeKnurówNewsyz ostatniej chwili

Knurów: W knurowskiej części KSSE powstanie fabryka Fortaco

Grupa Fortaco, wiodący w Europie partner strategiczny branży ciężkiego sprzętu terenowego, dostarczający rozwiązania i technologie o zerowej emisji, zespoły, kabiny pojazdów i konstrukcje stalowe, rozpoczęła znaczący projekt rozbudowy mocy produkcyjnych w knurowskiej części Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Inwestycja typu greenfield obejmuje wybudowanie zadaszonej powierzchni produkcyjną o powierzchni 34 000 m2 oraz nowy sprzęt.

Prace budowlane rozpoczną się w najbliższych miesiącach, a uruchomienie działalności zaplanowano na połowę 2024 roku. Zakład zlokalizowany w Knurowie zatrudni do 250 nowych pracowników.

– „Z radością informuję, że po kompleksowych przygotowaniach rozpoczniemy budowę nowej fabryki. Lokalizacja biznesowa w Knurowie ma strategiczne znaczenie dla dalszego wspierania naszych klientów poprzez oferowanie dodatkowej pojemności i wydajności w oparciu o wysoki stopień automatyzacji i wysoką doskonałość operacyjną” – mówi Lars Hellberg, prezes i dyrektor generalny Fortaco Group.

Działalność Fortaco w zakresie produkcji stali obejmuje nowoczesne fabryki z najlepszymi w swojej klasie urządzeniami w Finlandii, Estonii, Polsce, na Węgrzech i Serbii oraz oferuje możliwości produkcyjne czołowym światowym klientom OEM (producentów oryginalnego wyposażenia), w tym projektowanie i inżynierię oraz usługi posprzedażowe.

Info: Fortaco Group