InformacjeKnurówSport i rekreacja

Knurów: V Śląskie Mistrzostwa Skrzatów

Najmłodsi adepci futbolu opanowali Stadion Miejski

W minioną sobotę na murawie Stadionu Miejskiego w Knurowie królowali mali piłkarze. To wszystko za sprawą Śląskich Mistrzostw Skrzatów czyli piłkarskiego turnieju zorganizowanego przez Concordię Knurów we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

Była to już piąta edycja tego wyjątkowego sportowego wydarzenia. W turnieju wzięły udział 24 zespoły z całego województwa śląskiego, w tym między innymi: LKS Bestwina, Polonia Bytom, MLKS Woźniki, Iskra Pszczyna, Sośnica Gliwice czy Victoria Pilchowice.

Kilkugodzinna rywalizacja zakończyła się wręczeniem nagród wszystkim zespołom, bez podziału na miejsca. W zamyśle organizatorów turniej jest okazją do zabawy z piłką, a wynik schodzi na dalszy plan.

W turniejowym programie przygotowano występ Dawida Krzyżowskiego – mistrza Polski we freestyle futbolu. Krzyżowski zajmuje się wykonywaniem trików z piłką nożną. Jako jeden z nielicznych pasjonatów tej dyscypliny urozmaica swoje pokazy o elementy akrobatyczne tj. stanie na rękach, salta itd. Podczas występów wykorzystuje również rekwizyty a cały pokaz jest ułożony w takt muzyki i sprawia wrażenie niezwykle efektownego tańca z piłką.

Całość turnieju dopełniła specjalna strefa gastronomiczno-rozrywkowa, gdzie najmłodsi mogli między innymi bezpłatnie skorzystać z dmuchańców i innych atrakcji.

Tekst: Ariel Wojdowski

Foto: Agnieszka Łyko