Knurów: Uroczystość Bożego Ciała

0
4437

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Knurowie:

W czwartek obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą do południa jak w niedzielę i wieczorem o 17.00. O 16.30 uroczyste nieszpory. Po Mszy o 12.00 wyruszy procesja Bożego Ciała wokół kościoła. Poprzez udział w procesji złóżmy publiczne świadectwo naszej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu. Dzieci po Pierwszej i po Wczesnej Komunii św. niech przyjdą w strojach komunijnych.

Zapraszamy je do sypania kwiatków. Zapraszamy wszystkie poczty sztandarowe. Działkowiczów prosimy o przyniesienie kwiatków do sypania podczas procesji. Nabożeństwa oktawy Bożego Ciała połączone z procesją dokoła kościoła będą w miarę możliwości po wieczornej mszy św.

Info:Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Knurowie


Parafia św.św. Cyryla i Metodego w Knurowie:

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi – Boże Ciało – w czwartek. Nie będzie tradycyjnej procesji do czterech ołtarzy. Po każdej Mszy św. przejdziemy w procesji z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.

Info: Parafia św.św. Cyryla i Metodego w Knurowie


Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Knurowie:

W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jest to święto nakazane. Msze Święte będą odprawiane w porządku niedzielnym. Msza Święta w środę o godz. 17.00 będzie także sprawowana wg formularza z tej uroczystości.

Zgodnie z zaleceniami Księdza Arcybiskupa tegoroczna procesja odbędzie się wokół kościoła. Będzie miała miejsce po Mszy Świętej o godz. 11.00. Natomiast po południu od godz. 15.45 księża odwiedzą te miejsca, w których w ubiegłym roku znajdowały się ołtarze, by stamtąd udzielić błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem mieszkańcom parafii. Przypominamy te lokalizacje: 1) ul. Zwycięstwa 55; 2) ul. Sztygarska 6; 3) ul. Kilińskiego 10 (brama Przedszkola nr 3); 4) ul. Parkowa (przed wejściem na działki).

Nie będziemy w tych miejscach stawiać ołtarzy ale zachęcamy Parafian, by zgromadzili się tam /oczywiście zachowując zasady sanitarne!/, bądź wyszli na balkony czy do okien swoich mieszkań, aby przyjąć błogosławieństwo.

Info: Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Knurowie

foto: internet