Knurów: Tyszanie wygrywają pewnie w Knurowie

Zawodnicy Knurowskiego Towarzystwa Koszykówki JS Invest przegrali z rezerwami GKS-u Tychy 58:96 w ramach 13.kolejki III ligi śląskiej koszykarzy mężczyzn. W zespole gospodarzy obudziły się stare demony, które nie pozwoliły przeciwstawić się liderowi rozgrywek.

Podopieczni trenera Andrzeja Wesołowskiego dobrze weszli w mecz z wyżej notowanym rywalem. Przez pierwsze minuty nawiązywali równorzędną walkę, ale z biegiem czasu zawodziła skuteczność pod tyskim koszem z czego skrzętnie skorzystali zawodnicy drugiej drużyny GKS-u, którzy nie marnowali swoich sytuacji podkoszowych i odskoczyli na kilka punktów.

W drugiej kwarcie knurowianie chcieli szybko odrobić straty i ruszyli do ataku. Pod koszem gości byli bardziej skuteczni, ale gra obronna szwankowała. Obie drużyny grały ofensywnie czego efektem było zdobycie łącznie 47 punktów w tej części meczu. Do szatni w lepszych humorach schodzili goście prowadząc dwunastoma punktami.

Wspominaliśmy o demonach knurowskiej drużyny? Oprócz słabej skuteczności w różnych fazach meczu, podobnie jak w kilku innych spotkaniach zawodnicy Knurowskiego Towarzystwa Koszykówki na drugą połowę wyszli z opóźnieniem w odróżnieniu do gości z Tychów. Zawodnicy rezerw GKS-u grali konsekwentnie powiększając przewagę. Podopieczni trenera Andrzeja Wesołowskiego ocknęli się po około dwóch minutach, kiedy to strata punktowa do rywala była bardzo wysoka.

W ostatniej odsłonie gry goście kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Knurowianom nie można odmówić ambicji, bo choć wynik końcowy mówi o łatwym zwycięstwie rezerw GKS-u Tychy, to momentami gospodarze nawiązywali równorzędną walkę. Chcąc walczyć o wyższe cele należy poprawić skuteczność pod koszem i popracować nad koncentracją.

Knurowskie Towarzystwo Koszykówki JS Invest mimo porażki nadal ma szansę na awans do fazy Play-Off. Wszystko rozstrzygnie się w niedzielę 30 stycznia. Jeśli knurowianie w wyjazdowym spotkaniu z KKS Mickiewicz Romus Katowice odniosą zwycięstwo powalczą o promocję do II ligi w swoim debiutanckim sezonie.

KTK JS Invest Knurów – GKS II Tychy 58:96 (10:17; 21:26; 17:28; 10:25)