Już w najbliższą sobotę 8 lutego w hali sportowej MOSiR przy ul. Górniczej rozegrany zostanie turniej piłkarski w ramach NGK Halowej Ligi Podokręgu Zabrze.

Jest to kolejna edycja tej imprezy dedykowanej piłkarskim adeptom z naszego regionu. W szczygłowickiej hali młodzi piłkarze spotkają się raz jeszcze w dniu 15 lutego, natomiast finał imprezy odbędzie się 1 marca w gliwickiej Arenie.

Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje dotyczące tych rozgrywek przekazane nam przez inicjatora wydarzenia:

Halowa Liga Podokręgu Zabrze to sztandarowy projekt Śląskiego Związku Piłki Nożnej – Podokręg Zabrze, stworzony na potrzeby rozwijania umiejętności gry w piłkę nożną oraz dalece rozumianej profilaktyki wychowawczej poprzez sport. Zasady Fair Play, które są fundamentem życiowym , wpajane dzieciom i młodzieży teraz, dadzą nam efekty w niedalekiej przyszłości. Wszyscy razem, jako osoby oraz instytucje odpowiedzialne za wychowanie i kształcenie następnych pokoleń, jesteśmy winni inspirować dzieci i młodzież do lepszego ich rozwoju.

W tym roku to już ósma edycja turnieju. Siódma odniosła wielki sukces organizacyjno – sportowy. 1700 uczestników, 8 hal sportowych, 7 kategorii wiekowych, 320 godzin współzawodnictwa, 300 uczestników wielkiego finału. Po raz pierwszy finał odbył się na nowoczesnej hali Arena w Gliwicach,  setki rodziców- kibiców, tysiące nagród i upominków, transmisje live, 1 sponsor tytularny, 15 sponsorów wspierających, 26 patronatów honorowe i medialne i przede wszystkim wspaniała rodzinna zabawa i atmosfera. Dzięki naszej wspólnej współpracy, to wszystko bez opłat dla uczestników z klubów ŚLZPN – Podokręg Zabrze.

Info: MOSiR Knurów