Wczoraj w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Knurowie przy ulicy Górniczej 2 odbył się Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Knurowa w futsalu. Imprezę poprzedziło uroczyste zakończenie 33. sezonu Knurowskiej Ligi Futsalu. Pamiątkowe statuetki przedstawiciele drużyn odbierali z rąk Prezydenta miasta Knurów Piotra Surówki, Przewodniczącego Rady Miasta Knurów Tomasza Rzepy, Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Knurów Jerzego Pacha, Przewodniczącego Komisji Sportu, Turystyki, Rekreacji i Promocji Zdrowia Joachima Machulika oraz dyrektora MOSiR w Knurowie Krzysztofa Stolarka.

Jak co roku poza nagrodami zespołowymi przyznano również wyróżnienia indywidualne:

Nagroda Fair Play w tym roku trafiła do zespołu Nankatsu.

W turnieju wzięło udział 9 zespołów, które rywalizowały w 3 grupach. Następnie zespoły, które uplasowały się na miejscach 1 i 2 utworzyły pary pófinałowe. Najwięcej emocji przyniosła rywalizacja Rawimexu z Bud-Expertem TKKF, w której rozstrzygnięcie przyniosły dopiero rzuty karne.

W fazie finałowej najlepszy okazał się mistrz sezonu 2022/2023 Tritech Farma Podkarpacka. Drugie miejsce przypadło drużynie Rawimexu, a na najniższym stopniu podium uplasował się Best Team. Organizatorzy przygotowali również nagrody indywidualne. Najlepszym strzelcem został Paweł Kulczyk (Rawimex). Natomiast najlepszym bramkarzem wybrano Dominika Szwagrzyka (Best Team).