GLIWICKIInformacjeKnurówPowiatStarostwo Gliwice

Knurów: Trwa przebudowa przejścia dla pieszych w Szczygłowicach

👨‍🔧Trwają prace przy przebudowie przejścia dla pieszych zlokalizowanego w dzielnicy Knurowa – Szczygłowice w rejonie połączenia ul. Sztygarskiej z ul. Lignozy.

Jest to pierwsza inwestycja dofinansowana z Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024. Otrzymane dofinansowanie dla Powiatu z powyższego Programu wynosi 99 879,00 zł, co stanowi 50% kosztów kwalifikowalnych inwestycji.

W ramach zadania pn. „Przebudowa przejścia dla pieszych na drodze powiatowej Nr 2980 S ul. Lignozy w Knurowie w rejonie połączenia z ul. Sztygarską” planowane jest wybudowanie wyniesionego przejścia dla pieszych wraz z jego doświetleniem co umożliwi kierowcom lepszą obserwację sytuacji na drodze i w obrębie przejścia oraz wprowadzenie znaków ostrzegawczych i znaków ograniczających prędkość w obrębie przejścia.

Inwestycja budzi duże zainteresowanie mieszkańców Knurowa.

Zorganizowane zostały dwa spotkania, które poprowadzili policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach na których, oprócz przedstawienia samego przedsięwzięcia, przypomniane zostały podstawowe zasady i przepisy ruchu drogowego oraz przypomniano na jakie niebezpieczeństwa są narażeni piesi podczas korzystania z przejść, omówiona została również zasada tzw. „ograniczonego zaufania” w stosunku do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Planowane zakończenie prac inwestycji to koniec listopada 2023 roku.

Info: Powiat Gliwicki – profil informacyjny