Knurów: Tritech ucieka rywalom

Przedwczoraj wieczorem w szczygłowickiej hali MOSiR rozegrano ostatnie w tym roku mecze Knurowskiej Ligi Futsalu. Już w pierwszym meczu te kolejki spotkali się lider rozgrywek Tritech i aktualny mistrz Vibovit/IPA.

Od początku spotkania lepiej radzili sobie piłkarze Tritechu, którzy już nieco po kwadransie prowadzili 3:0, a w drugiej połowie wyszli na prowadzenie 5:1. Vibovit/IPA zdecydował się wówczas na grę z lotnym bramkarzem i kibice zgromadzeni na widowni, którzy myśleli, że jest po meczu, szybko zmienili zdanie. Rutyniarze cierpliwie rozgrywając piłkę wokół pola karnego Titechu w kilka minut doprowadzili do stanu 5:6 i mieli jeszcze minutę na doprowadzenie remisu, wtedy jednak popełnili błąd, a rywal skierował piłkę do ich pustej bramki. Tritech po wczorajszym zwycięstwie ma już 6 punktów przewagi nad Vibovitem/IPA i aktualnemu mistrzowi będzie trudno go dogonić.

Porażka Vibovitu/IPA sprawiła, że pojedynek Bud-Expert Team – TKKF Mistral Intermarche był meczem o pozycję wicelidera. Ekipa Piotra Rolnika już w pierwszej minucie objęła prowadzenie, potem podwyższyła na 2:0, a na gola TKKF-u znów odpowiedziała trafieniem prowadząc 3:1. Przed przerwą TKKF zdołał jeszcze strzelić kontaktowego gola, co zapowiadało dalsze emocje po zmianie stron. Udzielały się one zwłaszcza niektórym zawodnikom Bud-Expertu nie mogącym się pogodzić z niektórymi decyzjami sędziowskimi. Po pół godzinie gry TKKF doprowadził do remisu i o wyniku zadecydowała końcówka, w której więcej sił zachowali podopieczni Marcina Polywki. Na 2 minuty przed końcem meczu Bud-Expert Team popełnił czwarte przewinienie, a Mateusz Cybulski skutecznie wykonał przedłużony rzut karny dając swojej drużynie upragnione prowadzenie. Ten sam zawodnik w ostatniej minucie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem przypieczętowując wygraną TKKF-u po meczu obfitującym w emocje i zmiany nastroju.

W trzecim spotkaniu zagrali ze sobą Team Rawimex i Rawimex Knurów. Jak przystało na derby, drużyna teoretycznie słabsza wyzwala w sobie dodatkowe pokłady energii i Rawimex, który do tej pory zanotował komplet porażek, rozegrał swój najlepszy mecz w sezonie. Piłkarze Leszka Kobrzyńskiego byli bliscy wygranej ostatecznie dzieląc się punktami z młodszymi kolegami.

W ostatnim meczu wieczoru Gesanet pokonał wyraźnie Best Team i zamienił się z nim miejscami w tabeli. Była to pierwsza wygrana Gesanetu w lidze od 1 kwietnia.

Piłkarze KLF po świąteczno-noworocznej przerwie wrócą na parkiet szczygłowickiej hali 6 stycznia.