Knurów: Świąteczna wygrana knurowskich koszykarzy

Knurowskie Towarzystwo Koszykówki JS Invest spędzi przerwę świąteczno-noworoczną w fotelu lidera III ligi koszykarzy mężczyzn. Podopieczni trenera Marcina Reszkiewicza pokonali w sobotnie popołudnie przed własną publicznością rezerwy Polonii Bytom 79:67 w ostatnim spotkaniu w tym roku kalendarzowym.

Mecz rozpoczął się od ataków z obu stron. Zarówno gospodarze jak i goście imponowali skutecznymi atakami, co nadało kolorytu temu spotkaniu. Nieco lepiej radzili sobie zawodnicy z Knurowa, którzy wygrali tę część gry czteroma punktami. W drugiej kwarcie skuteczność w obu zespołach zaczęła nieco szwankować, co odbiło się na jakości gry. Więcej było niecelnych podań i niedokładności w sytuacjach podkoszowych. Bytomianie próbowali przejąć inicjatywę, ale koszykarze z Knurowa kontrolowali grę i na przerwę schodzili prowadząc.

Trzecia kwarta rozpoczęła się od huraganowych ataków gospodarzy, którzy powiększyli przewagę. Niestety, po dobrym rozpoczęciu drugiej połowy w wykonaniu knurowian nadszedł mały kryzys. Poloniści starali się wykorzystać słabszy okres gry gospodarzy i paroma skutecznymi atakami oraz dobrą grą w obronie dali sobie nadzieję na końcowy sukces. Tak się jednak nie stało, ponieważ podopieczni trenera Marcina Reszkiewicza w porę się ocknęli i zachowali przytomność umysłu. W ostatniej kwarcie gospodarze nie pozwolili na zbyt wiele rywalom z Bytomia i ostatecznie dwa punkty zostały w Knurowie.

Knurowskie Towarzystwo Koszykówki JS Invest po dziewięciu rozegranych spotkaniach zajmuje pierwsze miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 17 punktów. Na ten bilans złożyło się osiem zwycięstw i jedna porażka.

KTK JS Invest Knurów – Polonia II Bytom 79:67 (24:20; 19:16; 18:17; 18:14)