20 września 2019r. 78 uczniów i 9 nauczycieli Zespołu Szkolno–Przedszkolnego nr 2 w Knurowie (dawnej czwórki) brało udział w międzynarodowej akcji „Sprzątanie świata”. Godne podkreślenia jest to ,że pracowali w piątek, po lekcjach w swoim wolnym czasie, na ochotnika.

Uczniowie wraz z opiekunami sprzątali las książenicki od strony Szczygłowic. W krótkim czasie zebrali trzydzieści ogromnych worków śmieci , opon starych sprzętów domowych które nieroztropni ludzie zostawili lub wynieśli do lasu. W akcji brali udział uczniowie klas IV, V,VI i VIII. Maluchy weszły pod każdy krzaczek, żeby wyzbierać wszystkie śmieci, do czysta. Starsi pomagali dźwigać worki lub rozprawić się z odpadami o większych gabarytach.

Akcja została zorganizowana przez szkołę we współpracy z panem leśniczym T. Majerem z Książenic , który zadba o zabranie wszystkich odpadów.
„… ale pięknie posprzątaliśmy, w przyszłym roku też się zapiszę na taka akcję” to słowa uczennicy z Vd. Cieszyć się trzeba, że rosną nam młodzi zaangażowani ekolodzy. Szkoda tylko, że sprzątają po dorosłych, którzy nie wiedzą jak zachować się w lesie.

(materiał- kierownik akcji Ewa Szczerbetka)