InformacjeKnurówKultura i rozrywkaNewsy

Knurów: Spotkanie ze św. Mikołajem w Domu Kultury

6 grudnia 2023 roku do Domu Kultury w Knurowie-Szczygłowicach zawitał wyjątkowy gość. Mowa oczywiście o Świętym Mikołaju, który zgromadził na sali widowiskowej liczne grono dzieci oraz ich opiekunów. Środowe popołudnie minęło wszystkim na wspólnej zabawie i radości.

Zanim pojawił się dobrotliwy brodacz organizatorzy zaplanowali animacje dla małych knurowian. Prowadzeniem ich podjęła się Elfica. Pod sceną barwna postać z orszaku Mikołaja zapraszała dzieci do wspólnej zabawy – na gry i zabawy oraz taniec Chocolate.

Uczestnicy eventu chętnie angażowali się i czynnie uczestniczyli we wszystkich atrakcjach proponowanych przez animatorkę.

Wreszcie pojawił się długo oczekiwany gość z białą brodą, ubrany w czerwony strój oraz czapkę z białym pomponem. Święty Mikołaj zjawił się z wielkim workiem pełnym prezentów, co wywołało wielkie poruszenie i sprawiło, że na twarzach dzieci pojawił się szeroki uśmiech .

Mikołaj kolejny raz nie zawiódł i dla każdego oprócz upragnionego podarunku miał dobre słowo. A na koniec znalazł czas, by z każdym chętnym zrobić sobie zdjęcie pamiątkowe.

Środowe popołudnie było wspaniałym przeżyciem, zwłaszcza dla najmłodszych mieszkańców, którzy z wypiekami na twarzy i szerokim uśmiechem wychodzili z wydarzenia. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich, a niektórzy za moment będą czekać na kolejną wizytę wspaniałego gościa z Laponii.

Tekst oraz foto: Agnieszka Łyko