Knurów: Spotkanie ze św. Mikołajem w Domu Kultury

0
214

Wczoraj, 6 grudnia 2022 roku do Domu w Knurowie-Szczygłowicach zawitał wyjątkowy gość. Mowa oczywiście o Świętym Mikołaju, który zgromadził na sali widowiskowej liczne grono dzieci oraz ich opiekunów. Wtorkowe popołudnie minęło wszystkim na wspólnej zabawie i radości.

Zanim pojawił się dobrotliwy brodacz uczestnicy wydarzenia mogli wspólnie kolędować z mikołajkową Orkiestrą Dętą KWK Knurów pod dyrekcją Anny Papiernik

Ponadto organizatorzy zaplanowali animacje taneczne dla małych knurowian. Prowadzeniem ich podjęli się specjalni goście – Mikołajka i Elf czyli barwne postacie z orszaku Mikołaja. Na scenie tańczyli i zapraszali do wspólnej zabawy. Dzieci chętnie ćwiczyły, w podobny sposób, naśladując swoich animatorów.

Wreszcie pojawił się długo oczekiwany gość z białą brodą, ubrany w czerwony strój oraz czapkę z białym pomponem. Święty Mikołaj zjawił się z wielkim workiem pełnym prezentów, co wywołało wielkie poruszenie i sprawiło, że na twarzach dzieci pojawił się szeroki uśmiech .

Mikołaj kolejny raz nie zawiódł i dla każdego oprócz upragnionego podarunku miał dobre słowo. A na koniec znalazł czas, by z każdym chętnym zrobić sobie zdjęcie pamiątkowe.

Wtorkowe popołudnie było wspaniałym przeżyciem, zwłaszcza dla najmłodszych mieszkańców, którzy z wypiekami na twarzy i szerokim uśmiechem wychodzili z wydarzenia. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich, a niektórzy za moment będą czekać na kolejną wizytę wspaniałego gościa z Laponii.

Relacja: Agnieszka Łyko