akcje charytatywneInformacjeKnurów

Knurów: Ślimakowe Ciuchobranie w Dwójce – 27 marca

Zalegają Ci stare ubrania w szafie? Koszulki, bluzy czy spodnie są na Ciebie za małe (lub za duże) i od miesięcy leżakują w zakamarkach garderoby? A może masz kupione pod wpływem chwili ciuchy, które tylko zajmują miejsce? Zrób odzieżowy „rachunek sumienia” w swojej szafie i przekaż niepotrzebne ubrania na Ślimakowe Ciuchobranie!

Ślimakowe Ciuchobranie to wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie „Cała Naprzód”. Akcja ma charakter charytatywny i przewodzi jej hasło „WEŹ / WYMIEŃ / ODDAJ”. Możesz przynieść ubrania, które już Ci się znudziły i wymienić na inne. Zasada jest jedna: podczas Ciuchobrania ubrań NIE SPRZEDAJEMY – dokonujemy wymiany bezgotówkowej. Można także wybrać ubrania (bez wymiany), które Tobie się spodobają, a w zamian za nie wrzucić do specjalnej puszki dowolną kwotę. W ten sposób wesprzesz zbiórkę na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia Cała Naprzód.

– „Ślimakowe Ciuchobranie to bardzo podobne wydarzenie do akcji Skup Kultury organizowane przez nasze stowarzyszenie, które odbywa się co roku na Rynku w Gliwicach. Z tą różnicą, że zamiast książkami możemy wymienić się ubraniami. Warto zrobić garderobianą rewolucję w swoim domu i zapewne znajdziemy ubrania, których już nie nosimy. Jestem pewna, że spodobają się one innemu uczestnikowi Ślimakowego Ciuchobrania i dostaną drugie życie. Mam nadzieję, że akcja ponownie wypadnie pomyślnie i dzięki tej inicjatywie pomożemy naszym podopiecznym.” – mówi Julia Gorczyńska ze Stowarzyszenia „Cała Naprzód”.

Kolejna już knurowska edycja Ciuchobrania odbędzie się w poniedziałek, 27 marca w godzinach 17:00-20:00 w pubie TWO zlokalizowanym przy ulicy Szpitalnej 8. Organizatorzy proszą aby przynosić wyłącznie ubrania czyste i niezniszczone (koszulki, koszule, bluzy, swetry, spodnie, sukienki itp.).

Jeśli jakiś „ciuch” nie znajdzie uznania wśród uczestników wydarzenia, zostanie on przekazany kilku organizacjom, które rozdadzą je swoim podopiecznym. Ślimakowe Ciuchobranie to połączenie charytatywności, ekonomii i ekologii w jedną całość. Szerzmy dobro, bo warto! A porządki w szafie zawsze dobrze zrobić

AW