Knurów: Ruszamy w drogę podbijać kosmos …

0
351

Ruszamy w drogę podbijać kosmos … na razie wprawdzie tylko wysokość 500m, ale ambicje na przyszłość mamy znacznie większe 

Dzisiaj mają się odbyć finałowe loty naszego satelity AGO Knurów-1 na lotnisku aeroklubu w Lesznie. Plany może nam pokrzyżować pogoda, bowiem spodziewane są silne podmuchy wiatru do 15m/s. Niestety nasz satelita przy takich warunkach nie będzie w stanie wykonać stawianego przed nim zadania wylądowania w wyznaczonym miejscu.

Także kierunek wiatru nie będzie nam sprzyjał, gdyż wiać będzie w kierunku miasta, a to jest dużym zagrożeniem dla bezpieczeństwa osób i mienia. Misja nasza była przygotowywana na start na poligonie wojskowym, gdzie niezależnie od warunków pogodowych mogliśmy bezpiecznie wykonać misję. Niestety koronawirus zweryfikował plany organizatorów stąd zmiana miejsca i zmniejszenie wysokości lotu satelitów z 3km na 500m.

Pozdrawiamy mieszkańców Knurowa i okolic! Trzymajcie dzisiaj za nas kciuki i kibicujcie! W komentarzach do niniejszego postu będziemy starali się na bieżąco informować o przebiegu dzisiejszego dnia.
Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie stoją, buty, samochód i na zewnątrz

info: Koło Naukowe Elektroniki i Informatyki w Knurowie