Knurów: Rewanż MTS-u

W sobotni wieczór w szczygłowickiej hali MOSiR piłkarze MTS Knurów rozegrali kolejne spotkanie w ramach rozgrywek II ligi Polskiej Ligi Futsalu. Tym razem ich rywalem była drużyna Kamionki Mikołów.

Już po upływie 50 sekund gospodarze objęli prowadzenie po golu samobójczym, ale odpowiedź mikołowian była natychmiastowa i było 1:1. W 8. minucie MTS odzyskał prowadzenie, ale i tym razem goście w 15. minucie wyrównali. Gol ten na tyle podrażnił podopiecznych Dariusza Flisa, że ostatnie 4 minuty przed przerwą zagrali oni koncertowo strzelając rywalom aż 4 gole.

Ekipa z Mikołowa zdawała się nie załamywać czterobramkową stratą i już w pierwszej akcji po zmianie stron Dawid Pasierbek pięknym strzałem z dystansu ulokował piłkę w okienku bramki gospodarzy. Gościom nie było jednak dane bardziej zmniejszyć rozmiarów prowadzenia MTS-u, gdyż wyniku pilnował m.in. wspomniany weteran knurowskich parkietów Dariusz Flis. Najpierw znalazł się we właściwym miejscu i czasie z bliska kierując piłkę do bramki Kamionki, a nastepnie, co w futsalu rzadko spotykane, zdobył gola strzałem głową.

Drużyna gości do końca nie rezygnowała z odrabiania strat i nawet przy sześciobramkowym deficycie próbowała gry z lotnym bramkarzem. Udało się jej zdobyć trzy gole, jednak knurowianie nie pozostawali dłużni, a skutecznością popisywał się zwłaszcza Damian Kraska, który tego dnia strzelił 4 gole. Ostatecznie MTS z nawiązką zrewanżował się Kamionce za wyjazdową porażkę 3:4 i zmniejszył dystans do prowadzącego w tabeli Rekordu II Bielsko-Biała do 3 punktów.

MTS Knurów – KS Kamionka Mikołów 11:6 (6:2)

bramki dla MTS : Damian Kraska 4, Dariusz Flis 2, Bartłomiej Flis, Maciej Stopa, Paweł Ziaja, Arkadiusz Suchiński, samobójcza

skład MTS Knurów: Kamil Sobieraj, Adam Dziuba, Bartłomiej Flis, Dariusz Flis, Maciej Stopa, Paweł Ziaja, Rafał Adamkowski, Arkadiusz Suchiński, Damian Kraska, Artur Łaciok.

Info: MOSiR Knurów