InformacjeKnurówNewsyz ostatniej chwili

Knurów: Prawo i Sprawiedliwość wygrywa wybory parlamentarne w Knurowie

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych dla Gminy Knurów. Po zliczeniu wszystkich głosów z 22 lokali wyborczych znajdujących się na terenie naszego miasta najlepszym wynikiem może pochwalić się Prawo i Sprawiedliwość, które uzyskało 35,36% poparcia.

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z wynikiem 32,40%, zaś trzecia lokata przypadła Trzeciej Drodze, na którą zagłosowało 11,92% wyborców. Na następnych miejscach znalazła się Nowa Lewica (8,72%), Konfederacja (7,26%), Bezpartyjni Samorządowcy (2,27%) i Komitet Polska Jest Jedna (2,06%).

Najlepszy wynik w Knurowie wśród kandydatów do Sejmu osiągnęła Krystyna Szumilas z Koalicji Obywatelskiej. Głos na byłą minister edukacji oddało 4236 osób.

W wyborach do Senatu knurowianie opowiedzieli się za Zygmuntem Frankiewiczem z Paktu Senackiego, który uzyskał 61,07%. Łukasz Chmielewski z Prawa i Sprawiedliwości osiągnął wynik 38,93%.

Frekwencja wyborcza w Knurowie wyniosła 74,95%. Najlepszym wynikiem frekwencyjnym może pochwalić Obwodowa Komisja Wyborcza numer 22 znajdująca się w budynku głównym Szpitala w Knurowie przy ulicy Niepodległości, gdzie zagłosowało 87,23% uprawnionych wyborców. Bardzo dobry wynik osiągnięto także w komisji nr 3 zlokalizowanej w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy Alei Lipowej – tam do urny wyborczej wybrało się aż 83,84% obywateli.

Najsłabszą frekwencję zanotował lokal wyborczy nr 9, który znajdował się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 przy ulicy Stefana Batorego. Tam oddać swój głos zdecydowało się 67,65% wyborców.