Knurów: Prawdziwy thriller przy Dworcowej

Pięć bramek i sporo emocji dostali dzisiaj kibice, którzy pojawili się na Stadionie Miejskim w Knurowie. Przez długi czas wydawało się, że Naprzód Świbie będzie pierwszą drużyną, która zdobędzie „Twierdzę Knurów”, ale piłkarze Concordii pokazali knurowski charakter wyszarpując zwycięstwo w ostatnich minutach spotkaniach.

Mecz rozpoczął się od trzęsienia ziemi. Już w drugiej minucie niefortunną interwencją popisał się Łukasz Czajka kierując piłkę do własnej bramki. Dziesięć minut później Andrzej Zienć najlepiej odnalazł się w polu karnym i drugi raz pokonał Damiana Misiaka. Na stadionie w Knurowie konsternacja – Naprzód Świbie prowadził z Concordią Knurów 2:0 po niespełna kwadransie gry. Knurowianom gra w pierwszej części gry kompletnie się nie kleiła i nie potrafili zagrozić bramce gości.

W drugiej połowie szkoleniowiec gospodarzy przeprowadził aż trzy zmiany aby poprawić grę swojego zespołu. Na boisko wszedł między innymi Patryk Hałas, który ożywił poczynania w ofensywie knurowskiej drużyny. Długi czas piłkarze Concordii bili głową w mur – ich ataki były zbyt czytelne i z łatwością radzili sobie z nimi zawodnicy Naprzodu. Wszystko zmieniło się w 73 minucie kiedy to w nie groźniej sytuacji obrońca gości Fabian Iwan próbując wybić piłkę głową, pokonał własnego bramkarza. Knurowianie poczuli krew i rzucili się do ataków. W 83 minucie piłkarze Concordii wyrównali – składną, szybką akcję celnym strzałem zakończył Patryk Hałas. Zawodnicy z Knurowa za wszelką cenę chcieli odnieść trzynaste zwycięstwo na własnym stadionie raz po raz niepokojąc obrońców i bramkarza gości. Naprzód także chciał zgarnąć pełną pulę, ale dobrze w bramce spisywał się Misiak. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, bramkę dla Concordii Knurów w doliczonym czasie gry zdobył Hałas stając się bohaterem spotkania.

Warto podkreślić przybycie na knurowski stadion kibiców Naprzodu Świbie, którzy w bardzo melodyczny sposób za pomocą trąbki dopingowali swój zespół. Piłkarze Concordii Knurów po sobotnim zwycięstwie są o krok od wywalczenia awansu do Klasy Okręgowej. Promocja do wyższej klasy rozgrywkowej może stać się faktem już za tydzień – jeśli knurowianie wygrają w Paniówkach z Tempem będą mogli świętować awans.

Concordia Knurów – Naprzód Świbie 3:2 (0:2)
⚽️Bramki: Iwan 73′ (sam.), Hałas 83′, 90′ – Czajka 2′ (sam.), Zienć 12′

Concordia: Misiak – Czajka, Szkatuła, Mariok (46′ Wiercioch), Bociek – Kocur, Zając (46′ Gałach), Barnik, Orylski, Starkman (46′ Hałas) – Jankowski (78′ Garczorz).

Naprzód: Musioł – Burda, Iwan, Malanek, Kopyto – Koziołek, Nowicki, Dudek, Zienć, John – Duda (64′ Wolny).

Żółte kartki: Gałach, Czajka – Kopyto