InformacjeKnurówSport i rekreacja

Knurów: Powrócić na zwycięską drogę

Piłkarze Concordii Knurów w miniony weekend zaznali goryczy porażki w wyjazdowym meczu z Jednością Przyszowice. Podopieczni trenera Jarosława Kupisa nie zamierzają rozpamiętywać przeszłości i czym prędzej skupili na następnym ligowym spotkaniu. Knurowian czeka potyczka z „czerwoną latarnią” rozgrywek czyli z Czarnymi Sucha Góra.

Drużyna z Bytomia powstała w 1920 roku i funkcjonowała aż do wybuchu II wojny światowej. Dopiero po jej zakończeniu klub został reaktywowany. Od 1976 roku pod patronatem kombinatu budowlanego w Suchej Górze klub dział jako Budowlani, a od 1984 roku jako Transbud. Siedem lat później drużyna wróciła do nazwy Budowlani i pod tym szyldem awansowała najpierw do klasy A, a następnie do Klasy Okręgowej, w której występowała cztery lata. W lipcu 2005 roku powrócono do historycznej nazwy Czarni Sucha Góra.

Zespół z Bytomia już w sezonie 2021/2022 mógł wywalczyć promocję na szósty poziom rozgrywkowym, ale wówczas w barażach lepsi okazali się piłkarze Tempa Paniówki, którzy wygrali w dwumeczu 7:1. Rok później już ta sztuka się udała, ale nie obyło się bez problemów, ponieważ ponownie zawodnicy Czarnych musieli rywalizować w repasażach. W półfinale piłkarze z Suchej Góry pokonali Iskrę Lasowice po dogrywce 1:0, a w finale wygrali z Orkanem Dąbrówka Wielka po rzutach karnych wywalczając tym samym awans do Klasy Okręgowej.

W obecnie trwających rozgrywkach beniaminek nie radzi są najlepiej. Czarni wyraźnie odstają od ligowej stawki i zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Piłkarze z Bytomia w siedemnastu spotkaniach zdobyli zaledwie pięć punktów, a ostatni raz z kompletu punktów cieszyli się… w sierpniu zeszłego roku, kiedy to na inaugurację sezonu 2023/2024 sensacyjnie wygrali z Odrą Miasteczko Śląskie. Warto nadmienić, że piłkarze Czarnych kontynuują passę jedenastu porażek z rzędu.

Knurowianie jesienią w pierwszym starciu zaledwie zremisowali bezbramkowo na boisku rywala. Podopieczni trenera Kupisa zapowiadają walkę o trzy punkty i nie wyobrażają sobie innego wyniku niż zwycięstwo.

Początek sobotniego spotkania o godzinie 15:00.

⚽️Concordia Knurów – Czarni Sucha Góra
📅Sobota, 23 marca – godzina 15:00🕒
🏟Stadion Miejski w Knurowie – Dworcowa 28
🎫Bilety: 10zł

Fot. Agnieszka Łyko