Knurów/Powiat Gliwicki: Czy szkoła może współpracować z Aresztem Śledczym? Podpisano porozumienie…

0
816

Porozumienie podpisane
#powiatgliwicki #ZSZnr2wKnurowie #AresztŚledczywGliwicach

Czy szkoła może współpracować z Aresztem Śledczym?

Okazuje się, że tak! I to na wielu płaszczyznach m.in. w zakresie prowadzenia działalności dydaktycznej, wychowawczej i organizacyjnej w obszarach nauk: społecznych, o bezpieczeństwie i prawnych. Już niebawem będą się o tym mogli przekonać uczniowie jednej z naszych knurowskich szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Gliwicki.
W środę, 12 października 2022 r. w Areszcie Śledczym w Gliwicach podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Aresztem Śledczym w Gliwicach a Zespołem Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie. Aktu podpisania dokonali Monika Ziółkowska, dyrektor ZSZ nr 2 w Knurowie oraz mjr Michał Mudy, dyrektor Aresztu Śledczego w Gliwicach w obecności Adama Wojtowicza, wicestarosty gliwickiego. W spotkaniu udział wzięli również mjr Piotr Kubas, wicedyrektor Aresztu Śledczego w Gliwicach, Szymon Kościarz, wicedyrektor ZSZ nr 2 w Knurowie oraz st. szer. Natalia Szarapow, rzeczniczka prasowa dyrektora Aresztu Śledczego w Gliwicach.
– Dziękujemy za możliwość współdziałania z państwem. Myślę, że nasza współpraca i praktyka pokażą, że jesteśmy dobrym partnerem, a skorzysta na tym przede wszystkim młodzież naszej szkoły – powiedział Adam Wojtowicz, wicestarosta gliwicki.
Współpraca zapowiada się niezwykle ciekawie i polegać będzie m.in. na wizytach naukowo-dydaktycznych w siedzibach szkoły i aresztu, doradztwie zawodowym, prowadzeniu zajęć, organizacji pogadanek czy wykładów o roli Służby Więziennej, prezentacji tej trzeciej co do wielkości służby mundurowej w Polsce. Na kontaktach tych skorzystają nie tylko uczniowie klas mundurowych, ale także cała brać uczniowska z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie.
Podczas spotkania dyrektor Aresztu Śledczego w Gliwicach interesująco opowiadał o pracy i misji Służby Więziennej.
– Z przyjemnością pokażemy uczniom na czym polega nasza praca oraz jak mogą w przyszłości zostać funkcjonariuszami Służby Więzienne – podsumował spotkanie mjr Michał Mudy.
Podpisane porozumienie nie wyklucza możliwości realizacji innych przedsięwzięć w ramach współpracy. Życzymy powodzenia!
I dodajemy informację, że w Warszawie (i oddział w Kaliszu) jest Wyższa Szkoła Wymiaru Sprawiedliwości, gdzie m.in. kształcą się kadry przyszłej Służby Więziennej.

 

info: powiat gliwicki