InformacjeKnurówNewsy

Knurów: Postęp prac przy inwestycjach miejskich

W różnych rejonach Knurowa trwają inwestycje, które mają poprawić jakość życia mieszkańców. Mowa o modernizacja parku przy tężni solankowej, zagospodarowaniu terenów zielonych przy Miejskiej Szkole Podstawowej nr 9, rewitalizacji parku przy ulicy Lignozy w Szczygłowicach czy budowie kompleksu boisk dla „Dwójki”.

„Postęp prac na przedstawionych inwestycjach przebiega zgodnie z założonymi harmonogramami. Już niebawem zobaczymy efekty finalne” – komentuje Prezydent Miasta Tomasz Rzepa.

Przy tężni pojawiły się pergole zacieniające, różnego rodzaju ławki, altany, miejsca na food truck i kino plenerowe, scena plenerowa, estetyczne murki w okolicy placu zabaw oraz Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 7, oświetlenie zarówno ciągów pieszych jak i wybranych drzew, a także nowe nasadzenia w tym kilkadziesiąt drzew oraz krzewów ozdobnych. Finalizacja prac powinna nastąpić do końca bieżącego miesiąca.

W rejonie Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 9 w Knurowie powstaje ścieżka rowerowa z chodnikiem, miejsca do rekreacji i wypoczynku. Ponadto zostaną nasadzone nowe drzewa i krzewy. Finalne efekty tej inwestycji zobaczymy w listopadzie bieżącego roku.

W Szczygłowicach powstaje park pełen pasji. Skwer przy ulicy Lignozy zmieni się nie do poznania. To efekt projektu z zeszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego, który decyzją mieszkańców uzyskał największą ilość głosów. Realizacja zakłada uporządkowanie terenu, wykonanie nowej nawierzchni oraz nasadzenia zieleni. W ramach projektu przewiduje się ustawienie nowych latarni parkowych, ławek, koszy na śmieci oraz zamontowanie tablic informacyjnych opisujących historię parku, dawnej podwodnej kawiarni oraz wiekowych dębów rosnących w parku. Przewiduje się również montaż małej architektury w nowoczesnym wydaniu m.in. wiszących zadaszonych ławek.

„Dwójka” natomiast uzyska między innymi nowe boiska do gry w piłkę nożną czy koszykówkę oraz nowoczesną bieżnię lekkoatletyczną.

„Jeśli chodzi o kompleks boisk przy Miejskiej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Knurowie prace są bardzo zaawansowane. Warto dodać, że za tydzień rozpoczynają się wakacje, więc ekipa budowlańców spotęguje działania, tak by we wrześniu dzieci i młodzież mogły korzystać z nowoczesnego obiektu” – mówi Tomasz Rzepa.

Wkrótce powyższe inwestycje zostaną ukończone i będą służyć mieszkańcom naszego miasta w aktywnym wypoczynku oraz w relaksie.

Fot. Krzysztof Jojko (Studio KJ) / Tomasz Rzepa FB