InformacjeKnurówSport i rekreacja

Knurów: Porażka mimo ambitnej postawy

MTS Knurów był bliski sprawienia niespodzianki w meczu 1/16 finału Pucharu Polski w futsalu. Podopieczne trenera Oskara Radkiewicza przysporzyły swoim rywalkom sporo trudności, ale ostatecznie po porażce 3:4 (2:1) z Rolnikiem Głogówek pożegnały się z tymi rozgrywkami.

Pucharowa rywalizacja była bardzo zacięta i długo wydawało się, że to zespół z Knurowa pokona wyżej notowanego rywala i awansuje do następnego etapu. Już w swojej pierwszej akcji ofensywnej knurowianki objęły prowadzenie za sprawą Zarzyckiej. Pięć minut później drużyna gospodarzy wyprowadziła drugi cios, a na listę strzelczyń wpisała się Wołczyk. Piłkarki Rolnika były mocno zaskoczone takim obrotem spraw i ruszyły do ataku. Raz po raz niepokoiły defensywę MTS-u, ale mecz życia rozgrywała Soczyńska, która kilkukrotnie ratowała swój zespół przed utratą bramki. Tuż przed przerwą skapitulowała, kiedy to piłkę do siatki skierowała Juchno.

Druga część spotkania zaczęła się od mocnego uderzenia gospodarzy. Trzeciego gola dla MTS-u zdobyła Zawadzka i knurowianki wyszły ponownie na dwubramkowe prowadzenie. Trzy minuty po tej sytuacji dzięki bramce Małolepszej Rolnik złapał kontakt. Drużyna gości poczuła krew i zaczęła co raz częściej nękać świątynie Soczyńskiej. MTS skupiał się głównie na grze defensywnej i czasami dość rozpaczliwie się bronił. Nie brakowało ostrych starć na pograniczu faulu. Zespół trenera Radkiewicza konsekwentnie walczył o utrzymanie korzystnego wyniku pozostawiając na parkiecie dużo zdrowia.

Niestety ekipa gości w 32 minucie gry doprowadziła do wyrównania, a piłkę w bramce umieściła Kujawska. Gdy kibice myśleli, że do rozstrzygnięcia potrzebna będzie dogrywka, na 40 sekund przed końcową syreną Juchno zdołała pokonać świetnie dysponowaną tego dnia Soczyńską i to jednak zespół z Ekstraligi mogła cieszyć sie z awansu.

Pojedynek MTS – Rolnik był pokazem bardzo dobrego futsalu, a drużyna z Knurowa swoją postawą udowodniła, że może grać jak równy z równym z wyżej notowanymi rywalami.

MTS Knurów – Rolnik Głogówek 3:4 (2:1)
⚽️Bramki: Zarzycka 2′, Wołczyk 7′, Zawadzka 21′ – Juchno 19′, 39′, Małolepsza 24′

MTS: Soczyńska – Zawadzka, Zarzycka, Kelner, Wołczyk.
Zagrały także: Twardon, Kafka, Nalepka, Białas, Kluczniok, Raszewska, Ciepła, Orzeł.

Rolnik: Giercuszkiewicz – Sobkowicz, Stącel, Kujawska, Małolepsza.
Zagrały także: Kuczek, Leszczyńska, Mielczarek, Juchno, Benroth, Służałek.