InformacjeKnurówSport i rekreacja

Knurów: Porażka Concordii w sparingu

Już za trzy tygodnie piłkarze Concordii Knurów wrócą do ligowej rywalizacji. Póki co, podopieczni trenera Jarosława Kupisa skrupulatnie szlifują formę i rozgrywają gry kontrolne przed startem rundy wiosennej. Dzisiaj „biało-zielono-czarni” mierzyli się z czwartoligowym Piastem Strzelce Opolskie i musieli uznać wyższość rywala przegrywając 0:3 (0:2).

Piast zajmuje szóstą pozycję w IV lidze opolskiej i widać to było na boisku. Zawodnicy ze Strzelec Opolskich przewyższali knurowian kulturą gry i operowaniem piłką. Piłkarze Concordii próbowali swoje braki nadrabiać ambicją i mimo kilku szans nie udało im się ulokować futbolówki w siatce.

Zespół gości nie miał problemów ze skutecznością i swoją przewagę udokumentowali trzema trafieniami. Piast zdobywał bramki w 24, 29 i 87 minucie gry.

„Dzisiejszy mecz był bardzo cennym doświadczeniem. Moi zawodnicy mogli na własnej skórze przekonać się, ile nam jeszcze brakuje do poziomu IV ligi” – mówił na gorąco po końcowym gwizdku trener Kupis.

Dla Concordii był to piąty sparing w zimowym okresie przygotowawczym. Knurowianie wcześniej mierzyli się z Unią Racibórz (1:2), Wilkami Wilcza (5:0), Ruchem II Chorzów (0:3) i Naprzodem Syrynia (3:1).

Za tydzień „biało-zielono-czarni” rozegrają kolejny mecz kontrolny. Przeciwnikiem knurowskiego zespołu będzie Naprzód Czyżowice. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 15:00 na kompleksie boisk wielofunkcyjnych przy Alei Lipowej.

Concordia Knurów – Piast Strzelce Opolskie 0:3 (0:2)
⚽️Bramki: Giera 24′, Kałka 29′, Glinka 87′

Concordia: Włodarczyk – Szkatuła, Mikulski, Dymnicki, Cich – Kocur, Surówka, Guzera, Supłat, Żylski – Garczorz.
Zagrali także: Szwagrzyk, Balon, Bociek, Głowacz, Nieradzik, Janoszka, Jankowski, Orylski.