Knurów: Pomóżmy OLKOWI RAZEM

0
36572

Aleksander Stec jest trzylatkiem i mieszka w Knurowie. Do lekarza trafił z bólem brzuszka, który bardzo zaniepokoił rodziców. Wstępne badania, które były wykonane sugerowały lamblie, na co Oluś został leczony. Niestety z marnym skutkiem. Ból brzuszka i brak apetytu wciąż się utrzymywał. Z radosnego i beztroskiego dziecka stał się smutnym i apatycznym chłopcem. We wrześniu Oluś udał się na badanie USG, ponieważ objawy zaczęły się nasilać. Pani doktor zauważyła w brzuszku guza. Natychmiast skierowano nas do szpitala dziecięcego w Chorzowie na oddział hematologii i onkologii dziecięcej. Przeprowadzono szereg badań, ale już po wstępnych diagnoza była ogromnym szokiem i bólem dla rodziców..NOWOTWÓR!!

Kolejne wykonywane badania..liczne rezonanse, tomografia, RTG, USG, punkcja szpiku, guza i kości niestety nie pozostawiły złudzeń..

NEUROBLASTOMA IV stopień kliniczny.

Jeden z najgroźniejszych nowotworów dziecięcych.

Olek Stec

Świat całej rodziny i przyjaciół Olka legł w gruzach. NB jest rzadkim litym nowotworem współczulnego układu nerwowego. Przyczyna jej powstawania jest nieznana, przeważnie dotyka niemowlęta i małe dzieci, często jest trudna do zdiagnozowania. Wiele różnych badań jest koniecznych do wykonania w celu zidentyfikowania choroby i stopnia jej rozsiania. U Olka nowotwór zaatakował wiele miejsc..brzuch..nadnercze z naciekiem na nerkę, śródpiersie, węzły chłonne , szpik , a także kości. Wszystkie wykonywane badania potwierdzały i dawały kolejny cios zrozpaczonym rodzicom. W domu pozostał brat Aleksandra-Karol, który jest jego najbliższym przyjacielem. Bardzo bolesna jest dla chłopczyka rozłąka i brak kontaktu z rodziną i najbliższym otoczeniem.
 

 

Oluś rozpoczął swoją walkę. Jest po pierwszych podaniach chemioterapii. Przed nim bardzo skomplikowany proces leczenia.W leczeniu stosuje się standardową wielolekową chemioterapię, zabieg chirurgiczny, chemioterapię mieloablacyjną oraz autologiczne przeszczepienie macierzystych komórek krwiotwórczych, radioterapię, a także leczenie tak zwanej choroby resztkowej Apelujemy do Państwa o wsparcie dla Olka. Pod swoje skrzydła wzięła nas Fundacja ISKIERKA. Zachęcamy do dokonania wpłaty na indywidualny numer subkonta chłopca na rzecz wsparcia procesu leczenia jak i ewentualnej rehabilitacji. Każda pomoc na tym etapie ma znaczenie. Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie

Fundacja ISKIERKA

Warszawa 02-047, ul. Adama Pługa 1/2

ING Bank Śląski nr konta:

49 1050 0099 6781 1000 1000 0773