Jestem Lena. Żyję. Walczę.

Pomóż mi proszę przejść przez życie na swoich nóżkach,

Obiecuję, że wykorzystam szansę, którą mi podarujesz!

Kiedyś…

Urodziłam się w 35 tygodniu ciąży przez CC z niedotlenieniem okołoporodowym. Miałam problem z niewydolnością krążeniowo-oddechową.Ważyłam troszkę ponad 1,7 kg.

Mój przełyk był zarośnięty,a nerki są zrośnięte razem.Stwierdzono u mnie również zwężenie lewego otworu nosowego.

Do tego doszła HEMIMELIA  PROMIENIOWA prawej rączki.

Nie mam w niej kości promieniowej,a kość przedramienia jest wygięta i skrócona.

Okazało się,że moja prawa stópka jest końsko-szpotawa.

Było ze mną bardzo żle.W szpitalu walczono o moje życie,a moi rodzice modlili się o to Bym przeżyła.W trzeciej dobie mojego życia podjęto decyzję o rekonstrukcji przełyku.Operacja trwała ponad 6 godzin.Przez kolejne 4 tygodnie Byłam utrzymywana w śpiączce farmakologicznej,żeby wszystko dobrze się zagoiło.

Czułam obecność Mamy i Taty.Bardzo się bali.Płakali.Walczyli o mnie.Wiedziałam,że muszę Być silna,aby być z Nimi.Nie wszyscy jednak wierzyli że dam radę.

Z  czasem robiliśmy krok do przodu,by za chwilę cofnąć się o dwa…Było załamanie,łzy Rodziców i ten ogromny strach…

Mamusia chciała mnie karmić,ale miałam problemy z połykaniem.To było straszne.Chciałam jeść ale nie mogłam.Gdy wyszliśmy do domku było bardzo ciężko.Nadal uczyłam się jeść.Piłam maleńko,często a i tak się krztusiłam.

Stale jeździliśmy po lekarzach na wizyty kontrolne i na rehabilitację.

Teraz…

Dałam radę.Upór oraz miłość Rodziców przyniosły efekty.Zaczęłam w końcu przybierać na wadze i troszkę więcej jeść.I wiem już,że buzia jest nie tylko od jedzenia i płaczu.Można się za pomocą niej uśmiechać!

Mimo operacji nóżki ,która nie dała efektu,mimo trudnych dni i trakcie leczenia i całej rehabilitacji,mimo ponownie zaczętemu leczeniu nóżki-wierzymy ,że będzie dobrze!

Jestem stale rehabilitowana,ponieważ mam obniżone napięcie mięśniowe.

Choć mam teraz skończone 20 miesięcy jeszcze nie chodzę.Wiem już,że można,bo widzę inne dzieci.Nie do końca jednak mi to wychodzi.

Ach!Zapomniałabym wspomnieć,o tych szkiełkach w różowej oprawce!Dostałam je od Rodziców,bo podobno mam astygmatyzm.To super wynalazek!Dużo lepiej widzę.

Nasze plany…

W tym roku we wrześniu zaczeliśmy jeździć do Łodzi prywatnie  podjąć kolejną próbę leczenia stópki metodą Ponsetiego  tzn.Pan Dr.zaczął gipsowanie mojej nóżki co tydzień przez 4 tygodnie,pożniej zabieg podcięcia ścięgna Achillesa ,po zabiegu kolejny gips na 4 tygodnie a po zdjęciu gipsów muszę nosić  specjalną szynę która utrzymuje moją  nóżkę w odpowiednim kącie odchylenia tak aby nie uciekała do środka.Taką szynę nosi się do ukończenia 4 roku życia oczywiście jeśli z nóżką jest wszystko w porządku.Jesteśmy pod stałą kontrolą lekarza.

W styczniu 2019 roku pojedziemy z Mamą i Tatą do Wiednia do najlepszego Pana doktora który specjalizuje się w stópkach końsko-szpotawych aby sprawdził czy z moją nóżką jest już troszkę lepiej.

Na wiosnę jesteśmy już umówieni na konsultację do dr.Dror Paley z Florydy,który w tym czasie przyleci do Polski konsultować polskie  dzieci z podobnymi schorzeniami do mojej  rączki.Po takiej konsultacji czeka się na wycenę kosztu operacji.

Jeśli wszystko się uda operacja rączki dojdzie do skutku w Polsce,a wtedy koszt będzie niższy od kosztu operacji na Florydzie.Jednak i tak jest to spore wyzwanie dla Moich Rodziców.

Prośba:

Jeśli dasz mi szansę i okażesz odrobinę serca przelewając na moje konto choć najmniejszą kwotę Obiecuję,że Dam Radę!

Zniosę ból i ciężką rehabilitację ,aby kiedyś móc się przekonać jak to jest-chodzić,biegać,tańczyć i mieć dwie sprawne rączki.

To co dla zdrowych dzieci jest normalne,dla mnie i dla Moich Rodziców jest największym marzeniem.Bym mogła kiedyś Być samodzielna.Wiele już przeszłam.Bolało,ale wytrzymałam.

Teraz Chcę udowodnić,że to co zrobiono dla mnie miało sens.

Jeśli wierzysz ,że dam radę możesz mnie również wspomóc oddając swój 1% podatku.

Jestem podopieczną Fundacji Dzieciom”Zdążyć z pomocą”.

KRS:0000037904; W polu”informacje uzupełniające”-cel szczegółowy 1%  32756  Grządziel Lena

Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola„Wyrażam zgodę”

Już teraz Dziękuje!!!

Lena.

P.S.

Mama mówi,że pomaganie jest dobre.Tata,że ważne.Mam nadzieję,że Będę kiedyś na tyle sprawna,aby udowodnić,że dobro jednak wraca.

Zbiórka na bardzo kosztowne leczenie Lenki: https://pomagam.pl/yjszq3ju