InformacjeKnurówSport i rekreacja

Knurów: Pokonać rewelację wiosny!

Po dwóch porażkach z rzędu z wyżej notowanymi rywalami Concordia Knurów zakotwiczyła w środowej części ligowej tabeli. Podopieczni trenera Jarosława Kupisa nie dramatyzują i zapowiadają, że sytuacja zmieni się na lepsze już w najbliższym spotkaniu. „Biało-zielono-czarni” chcą powrócić na zwycięski szlak, ale nie będzie to taka łatwa sprawa. Knurowianie w najbliższą sobotę podejmą przed własną publicznością jedną z rewelacji rundy wiosennej, a mianowicie Burzę Borową Wieś.

Piłkarze z północno-zachodniej części Mikołowa występują w Klasie Okręgowej od sezonu 2020/2021. Swój pierwszy sezon na tym poziomie rozgrywkowym Burza ostatecznie zakończyła na szóstej pozycji, a rok później udało się ten wynik powtórzyć. W obecnie trwającym sezonie piłkarze z Borowej Wsi plasują się na piątym miejscu z dorobkiem 39 punktów. Warto zaznaczyć, że runda wiosenna w ich wykonaniu jest fantastyczna. Pięć zwycięstw i zaledwie jeden remis w sześciu rozegranych spotkaniach wiosną musi budzić podziw i szacunek.

W minionej kolejce Concordia Knurów przegrała na wyjeździe na terenie lidera Odry Miasteczko Śląskie 1:3. Mimo osłabień (w kadrze na ten mecz zabrakło między innymi Łukasz Spórny, Kacpra Guzery czy Dominika Garczorza) knurowianie przez długi czas byli równorzędnym przeciwnikiem dla najlepszej drużyny Klasy Okręgowej. „Biało-zielono-czarni” zamierzają dobrą grę udokumentować zdobyczą punktową i celują w komplet.

Ostatnimi czasy obie ekipy mierzyły się ze sobą siedmiokrotnie. Bilans jest korzystniejszy dla zespołu z Borowej Wsi. Wygrywali oni z knurowską Concordią czterokrotnie, dwa razy remisując i ponieśli jedną porażkę. Drużyna trenera Kupisa ma szansę tę statystykę w najbliższą sobotę poprawić.

Początek sobotniego spotkania o godzinie 15:00.

⚽️Concordia Knurów – Burza Borowa Wieś
📅Sobota, 20 kwietnia – godzina 15:00🕒
🏟Stadion Miejski w Knurowie – Dworcowa 28
🎫Bilety: 10zł

Fot. Agnieszka Łyko