KnurówSport i rekreacja

Knurów: Pokazowy turniej gry w boule z okazji Dni Knurowa

Urodziny miasta to nie tylko huczna zabawa i koncerty gwiazd. Dni Knurowa można spędzić również na sportowo. Z inicjatywy Towarzystwa Gry w Boule IKS Knurów przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w najbliższą niedzielę o godzinie 14:00 na „knurowskich błoniach” przy ulicy Szpitalnej zorganizowany zostanie pokazowy turniej gry w „petankę” czyli w popularną grę towarzyską w kule z elementami zręcznościowymi. Rozgrywka na pierwszy rzut oka może wydać się niezwykle prosta, w rzeczywistości wymaga jednak wyczucia i doskonałej precyzji.

Na zbudowanym w zeszłym roku bulodromie w sąsiedztwie skateparku zmierzy się ze sobą sześć drużyn, które na co dzień występują w Tarnogórskiej Integracyjnej Lidze Petanque. Do rywalizacji przystąpią: Auxilium, Orły, Dream Team Czekanów, Pogoń Ziemięcice, Czarodzieje oraz gospodarz turnieju czyli IKS Knurów.

Dla najlepszej drużyny przygotowano nagrody i pokaźny puchar. Zawody mają głównie na celu rozpowszechnić tę dyscyplinę sportu, która zyskuje coraz większą popularność w naszym kraju. Szacuje się, że w Polsce liczba licencjonowanych graczy przekracza tysiąc, natomiast osób rekreacyjnie uprawiających ten sport jest nawet kilkanaście tysięcy.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do kibicowania i zapoznania się z tym niszowym sportem. Tuż po rozegranych zawodach chętni mogą spróbować swoich sił u boku uczestników pokazowego turnieju, którzy wytłumaczą jak prawidłowo powinno się grać w boule. Inicjatorzy całej akcji przekonują, że gra w „petankę” to sport, który można uprawiać cała rodzina i daje możliwość na aktywne spędzanie wspólnie wolnego czasu.