InformacjeKnurówKultura i rozrywka

Knurów: Pokaz iluzji Pirata Dukata i układanie kostki Rubika na czas z Tomaszem Pietruszką przy tężni

Hokus pokus, rata tata nie ma to jak los pirata” czyli wielki pokaz iluzji oraz „rachu-ciachu” i kostka Rubika ułożona to dwie propozycje na niedzielne popołudnie. Świetną atrakcję tego rodzaju zaproponowało dla mieszkańców Centrum Kultury w Knurowie. Wydarzenie zostało przygotowane w dniu 9 czerwca 2024 roku pod tężnią solankową w Knurowie.

Radość, zachwyt, niedowierzanie pojawiło się u odbiorców podczas profesjonalnego pokazu iluzjonisty – Pirata Dukata. W zaczarowanym spektaklu dzieci podróżowały po świecie wraz z Piratem Dukatem i poszukiwały magicznego, zaginionego skarbu. Uczyły się tajemniczych zaklęć i odkrywać sekrety zaginionego złota. Atmosfera była fantastyczna, a wszyscy świetnie się bawili. Było cudownie, magicznie i tajemniczo.

Kolejnym zaproszonym gościem był knurowianin Tomasz Pietruszka, który w błyskawicznym tempie układał różnego rodzaju kostki  Rubika. Tomasz Pietruszka to 15 -latek specjalizujący się w układaniu kostki Rubika na czas. Rozsławia miasto biorąc udział w wielu zawodach. Do tej pory zdobył 38 złotych medali, 22 srebrnych i 30 brązowych, co daje w sumie 90 medali. Na Mistrzostwach Polski zdobył III miejsce w konkurencji 5x5x5 oraz III miejsce w konkurencji SKEWB.

Widzowie zgromadzeni wokół tężni byli pod wielkim wrażeniem, jak Tomasz w mgnieniu oka przestawiał kolorowe kwadratowe elementy, aby każda ściana „magicznej kostki” składała się z jednolitego koloru. Jego inteligencja, zręczność w manipulowaniu kostką Rubika, różnorodne techniki i strategie „zapierały dech w piersiach” każdego kto miał możliwość obejrzeć speedcubera na żywo.

Ekstra niespodzianką była żywo reagująca papuga ara o imieniu Rubik, z którą pojawiła się pani Joanna. Wyjątkowy ptak odznaczał się przepięknym kolorowym upierzeniem i miał zaledwie pięć miesięcy. Papuga prezentowała się bardzo atrakcyjnie, dlatego wzbudzała duże zainteresowanie wśród widzów.

W tym dniu nie zabrakło też dodatkowych atrakcji dla małych knurowian w postaci kreatywnego stoiska, gdzie tworzono brokatowe tatuaże, malowano buzie. Ponadto stał dmuchaniec, na którym można było skakać do woli. Można było również spróbować watę cukrową, popcorn czy lody w różnych smakach.

Imprezę na wolnym powietrzu, wśród świeżej, energetycznej mgiełki solankowej – konferansjerkę prowadziła Anna Papiernik wicedyrektor Centrum Kultury w Knurowie.

Piknik tego typu to doskonała okazja do spędzenia czasu z najbliższymi na łonie natury, w atmosferze świetnej zabawy, odprężenia i integracji.

Tekst oraz foto: Agnieszka Łyko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *