InformacjeKnurówKultura i rozrywka

Knurów: Pokaz Iluzji dla całej rodziny – Magic Mitoraj w DK

Abrakadabra, czary-mary czyli wielkie czarowanie odbyło się w dniu 5 listopada 2023 roku przy ul. Górniczej. Tego dnia Scena Domu Kultury w Knurowie-Szczygłowicach należała do wyjątkowego iluzjonisty Adriana Mitoraja.

Adrian Mitoraj – Iluzjonista, muzyk oraz realizator dźwięku. Ukończył studia na Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Artysta przez lata miał okazję szkolić się u najlepszych iluzjonistów na świecie, regularnie uczestnicząc w różnego rodzajach seminariach prowadzonych w Polsce i za granicą. Wielokrotnie pojawiał się ze swoim oryginalnym spektaklem na estradach w całym kraju, jak i w Niemczech oraz Szwajcarii.

Adrian Mitoraj to artysta młodego pokolenia – jego styl jest nowoczesny, swobodny i pełen humoru. Pokazy iluzji w jego wykonaniu to niesamowita dawka emocji, zdumienia i zachwytu, połączonego z głębokim niedowierzaniem. Tego nie da się opisać, to trzeba zobaczyć, kto zdecydował się na taki krok w niedzielne popołudnie miał okazję to wszystko przeżyć na żywo.

W ponad 70 minutowym „Pokazie iluzji dla całej rodziny” artysta czarował nie tylko spektaklem, ale także klimatem, strojem, muzyką, scenografią i grą aktorską.

Mag potrafił doskonale wchodzić w interakcje z widzem. Dlatego chętnie zapraszał do swych numerów „pomocnika” spośród publiczności. choć do Knurowa przyjechał z własną asystentką – Aleksandrą Pyką.

Podczas pokazu można było zobaczyć niesamowite triki takie jak: przenikanie ciała przez dziesięć stalowych obręczy czy też sztuczkę z kartami. Nie zabrakło również lewitującego stolika czy też pojawiających i znikających przedmiotów.

Chwilę grozy publiczność przeżyła gdy Adrian Mitoraj przecinał nożami swoją atrakcyjną asystentkę znajdującą się w specjalnej skrzyni.

Sporą furorę wzbudziła sztuczka z jedwabną białą chustą, która zatańczyła rock & rolla. A także niesamowity popis błyskawicznej zamiany strojów przez piękną Aleksandrę.

Występ sztukmistrza to widowisko magii i iluzji w postaci spektakularnych efektów z pogranicza dziecięcych marzeń. To show, które łączy pokolenia – jest przeznaczone dla dzieci, młodzieży i dorosłych, jednym słowem dla każdego niezależnie od wieku.

Pokaz, który zaproponował pan Adrian Mitoraj to zestawienie klasycznych sztuk magicznych oraz najnowszych i najbardziej ekscytujących iluzji. Pełen profesjonalizm pod każdym względem. Show zasługuje na najwyższą możliwą ocenę, do tego okraszony sporą dawką humoru.

Występ magika przeszedł najśmielsze oczekiwania, sprawił dużą przyjemność i na każdym wywarł duże wrażenie. Oczywiście najbardziej dzieci przeżyły wielkie emocje magiczne i z przedstawienia z Domu Kultury w Knurowie-Szczygłowicach wyszły z wypiekami na twarzy.

Impreza tego typu to doskonały wybór Centrum Kultury w Knurowie i oryginalna atrakcja na jesienno-listopadowe dni.

Tekst oraz foto: Agnieszka Łyko